Sport

TAURON Liga: KS DevelopRes liderem

Źródło: Serwis informacyjny PZS
Dodano: 13.11.2025
Foto - Źródło: Serwis informacyjny PZS
Foto - Źródło: Serwis informacyjny PZS
Share
Udostępnij

KS DevelopRes po zdobyciu w środę w katowickim Spodku AL-KO Superpucharu Polski kontynuuje serię zwycięstw w TAURON Lidze.


Zespół ten pokonał na wyjeździe Lotto Chemika Police 3:1 (28:26, 25:18, 23:25, 25:18) i prowadzi w tabeli z bilansem czterech zwycięstw i jednej porażki. Gospodynie postawiły się mistrzyniom kraju, które pokazały, że mają bardzo szeroki i mocny skład.

W porównaniu do meczu o AL.-KO Superpuchar Polski trener Cesar Hernandez Gonzalez dokonał sporych zmian w składzie. W podstawowej szóstce po raz pierwszy w tym sezonie wyszły przyjmujące Laura Jansen i Aleksandra Dudek, a rozgrywała Kamila Chmielewska. W wyjściowym składzie zabrakło również MVP AL-KO Superpucharu Polski – Belgijki Laury Heyrman.

Policzanki miały szansę wygrać pierwszego seta. Nie wykorzystały jednak dwóch piłek setowych. W drugiej i czwartej partii rzeszowianki miały dużą przewagę. Trzecia zakończyła się ich porażką. Bohaterką tego fragmentu meczu była przyjmująca Julia Orzoł, zdobywczyni dziewięciu punktów przy 64 proc. skuteczności ataku. Dała ona zmianę w końcówce drugiego seta.

W rzeszowskiej wyróżniały się środkowa Dominika Pierzchała (17 pkt, w tym 2 asy i 4 bloki), przyjmująca Aleksandra Dudek (17 pkt, w tym 1 zagrywką i 1 blokiem) oraz wybrana MVP meczu – atakująca Taylor Bannister (20 pkt, w tym 5 asów i 2 bloki).

Czytaj także:

Share
Udostępnij

Nasi partnerzy