Sport

Onana i Maguire uratowali Manchester United, słaby mecz Bayernu – główne punkty rundy grupowej

Sport Biznesistyl
Dodano: 25.10.2023
Share
Udostępnij

Nareszcie nadeszły nowe dni Ligi Mistrzów!

W wielu meczach prawie nie padały bramki do przerwy, ale później piłka nożna stała się bardziej pasjonująca.

“Galatasaray” oddał 16 strzałów na bramkę “Bayernu”” w pierwszej połowie – i mimo to przegrał z powodu bramek Kane’a i Musiali

Kingsley Coman otworzył wynik po podaniu Leroya Sane, ale przed przerwą drużyna turecka miała przewagę strzałów 16:3 na korzyść superklubu. Z 12 z tych strzałów strzelcy bramek, Mauro Icardi i Kerem Akturkoglu strzelili na bramkę. W 30. minucie Icardi wywalczył rzut karny i sam go wykonał delikatnym “panenką”. Mauro przegapił rzut karny przeciwko “Man Utd” w meczu, ale teraz był celny.

W drugiej połowie “Galatasaray” wyraźnie stracił na sile, a “Bayern” wykorzystał swoje okazje w ciągu pięciu minut – w 74. i 79. minucie bramki strzelili Harry Kane i Jamal Musiala, asystując sobie nawzajem. Wynik 3:1 w Turcji – “Bayern” w każdym meczu w tym sezonie, po porażce 0:3 z “RB Lipsk”, zdobywa co najmniej dwie bramki. Przewidywalnie już w październiku praktycznie rozstrzygnął kwestie awansu w Lidze Mistrzów.

Niemcy stali się również pierwszymi w historii Ligi Mistrzów, którzy wygrali osiem z rzędu wyjazdowych meczów w fazie grupowej. Oraz przedłużyli swoją passę bez porażki do 37 meczów. Pod względem strzałów w meczu “Galatasaray” pozostało liderem (20:14), ale dla Turków to nie stanowiło pocieszenia.

Harry Maguire i André Onana przynieśli zwycięstwo Manchesterowi United

W meczu pomiędzy Manchesterem United a Kopenhagą, na piątej minucie Diogo Gonçalves miał okazję zdobyć bramkę, ale strzelił tylko w słupek. Sędzia przerwał pierwszą połowę wcześniej, gdy na zegarze było 44 minuty i 45 sekund. “Honestly, not a bad call, as nothing happened in the first half,” zauważył ironicznie Daily Mail online.

Mecz Manchesteru United z Kopenhagą pozostał bezbramkowy aż do 72. minuty, kiedy to wreszcie Harry Maguire zdobył gola głową po rzucie rożnym. Mecz zmierzał ku wygranej Anglików, ale w doliczonym czasie gry Jordan Larsson nie zdołał pokonać André Onany, który obronił rzut karny na 90+7 minucie.

Warto przypomnieć, że czwarta kolejka była powtórką trzeciej, z różnicą w tym, że drużyny zamieniły się miejscami. Następnie Bayern Monachium zagra z Galatasaray, a Manchester United udaje się do Kopenhagi. Niemcy czują się komfortowo, a Anglikom pilnie potrzebne są punkty, ponieważ rywale Manchesteru United dwukrotnie grają na wyjeździe.

Brazylijczycy wprowadzili “Arsenal” na pierwsze miejsce w grupie

Sevilla w Hiszpanii regularnie remisuje w pierwszej połowie – w siedmiu z dziewięciu meczów La Ligi. Było podobnie w Lidze Mistrzów, ale na 45+3 minucie Gabriel Martinelli niespodziewanie znalazł się sam na sam z bramkarzem po podaniu od Gabriela Jesusa – i spokojnie otworzył wynik. Co ciekawe, zdobywa bramki w swoim pierwszym meczu w wyjściowym składzie w czterech różnych rozgrywkach – do Ligi Mistrzów dołączyła Liga Europy, Premier League i Puchar Ligi.

Na początku drugiej połowy zapierająca dech w piersiach bramka samego Jesusa do dalekiego rogu (zawodnik ten zdobył aż 14+4 bramki w ciągu ostatnich 17 meczów w Lidze Mistrzów), ale w 59. minucie Nemanja Gudelj odrobił jedną bramkę po rzucie rożnym. Gospodarzom zabrakło na więcej – z 15 strzałów tylko dwa trafiły w okienko, przegrali 1:2.

Elie Youan znów błyszczy w meczach Ligi Mistrzów w barwach Lens

Przed rozpoczęciem meczu kibice Lens i PSV odpalili fajerwerki na ulicach, co spowodowało użycie gazu łzawiącego przez policję. W pierwszej połowie Hirving Lozano trafił w słupek, a w drugiej połowie Johan Bakayoko wykonał podobny strzał – tym razem znalazł róg bramki. Bohater poprzedniej kolejki Lens, Elie Youan, uratował ich ponownie – zdobył 1 gola i zaliczył 1 asystę przeciwko Arsenalowi, a teraz wyrównał wynik. Mecz zakończył się remisem 1:1, pomimo że obie drużyny oddały łącznie 26 strzałów (choć tylko cztery były celne).

Z dziewięcioma zwycięstwami w dziewięciu rundach holenderskiej ligi i różnicą bramkową 30:3 PSV ma trudniejsze zadanie w zdobywaniu punktów w Lidze Mistrzów. Obecnie zajmują ostatnie miejsce w grupie, a Arsenal prowadzi. Następnie Sevilla udaje się do Londynu, a PSV gości Lens.

Koszmar Unionu trwa – 9 (dziewięć!) porażek z rzędu

Union ponownie ucierpiał z powodu anulowania gola w swoim meczu Ligi Mistrzów – Robin Gosens nielegalnie świętował w domu z Bragą, teraz Janik Haberer nie miał okazji do radości. Jednak po przerwie zachwycony był Giacomo Raspadori, zdobywając bramkę dla Napoli przeciwko Unionowi w nieobecności Victora Osimhena.

Niemcy nie byli w stanie się odwdzięczyć – 0:1 przeciwko Napoli po jednym strzale Włochów na bramkę. To dziewiąta porażka z rzędu Unionu we wszystkich rozgrywkach.

Bellingham rozszerza zakres miejsc, w których strzela bramki za “Real” – teraz zdobył gola w Portugalii

Rodrigo otworzył wynik w deszczowej Bradze, zdobywając 16. gola w Lidze Mistrzów w 42 meczach (choć w La Liga zdobył 17 bramek w 118 meczach). Jude Bellingham znów zdobył bramkę, co miało miejsce po przerwie – precyzyjnym strzałem z pola karnego, teraz ma na koncie 3 bramki i 1 asystę dla Realu w Lidze Mistrzów.

Real Madryt w dziesięciu drugich połowach La Liga stracił tylko dwie bramki, ale w Portugalii nie ustrzegł się bramki od Alvaro Gallego, choć nie miało to wpływu na wynik – 2:1 na korzyść Hiszpanów. Przy tym SC Braga miała więcej strzałów niż Real Madryt (16:13).

W kolejnej kolejce faworyci zagrają u siebie: Napoli przeciwko Unionowi, a Real Madryt przeciwko Bragze. W tabeli już wydaje się, że widoczne są przewidywane ostateczne pozycje.

Szybka reakcja na niepowodzenie przyniosła trzy punkty Interowi w meczu z Salzburgiem

Faworytem była jasna drużyna, a w pierwszej połowie na 19. minucie po strzale Henrikah Mkhitaryana bramkę zdobył Alexis Sanchez. Inter wygrał sześć z dziewięciu meczów w Serie A, a w Lidze Mistrzów w miarę przegrał jedynie z Benfiką. Salzburg pokonał Inter w 57. minucie, gdy 19-letni Oscar Gluh precyzyjnie strzelił z daleka. Kilka minut później Davide Frattesi upadł w polu karnym gości po kontakcie ze Strahiną Pavloviciem, a Hakan Calhanoglu wykorzystał rzut karny – 2:1. Frattesi przygotował również trzeciego gola dla Lautaro Martineza, ale sam znalazł się na spalonym, więc gol nie został uznany.

“Benfika” przegrała po raz trzeci

Drużyny wymieniły się golami już w pierwszej połowie, ale niestety, były to sytuacje spalone. Najpierw sędziowie unieważnili bramkę Portugalczyków, a potem nie uznaną została strzelona przez Anatoliya Trubina.

W 63. minucie Anatolii nie poradził sobie – oczekiwał strzału z bliska, ale piłka poszła w środek i gol został zdobyty do pustej bramki.

Dla “Benfiki” jest to trudny okres – minimalna porażka i zerowe punkty po trzech kolejkach, podczas gdy “Inter” i “Sociedad” już zdobyli po 7 punktów. Odrobienie takiej straty, aby awansować do fazy pucharowej, będzie niezwykle trudne.

W następnej kolejce Benfika zmierzy się z Realem Sociedad na własnym boisku, a Inter oczekuje trudne wyjazdowe starcie z Salzburgiem. Hiszpanie i Włosi na razie wyprzedzają Austriaków, a Portugalia, która wygrała grupę z Juventusem i PSG rok temu, może nie zakwalifikować się nawet do Ligi Europy, jeśli utrzyma się taki trend.