Reklama

Biznes

Od poniedziałku zamknięte przedszkola, szkoły i uczelnie w całej Polsce

PAP, Aneta Gieroń
Dodano: 11.03.2020
50333_wirus
Share
Udostępnij
W środę przed południem po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego ws. Koronawirusa premier Mateusz Morawiecki ogłosił decyzję o zawieszeniu na dwa tygodnie zajęć we wszystkich placówkach oświatowych i uczelniach w Polsce. W związku z koronawirusem zawieszono także działalność placówek kulturalnych: teatrów, oper, filharmonii oraz kin. 
 
 – To jest decyzja odpowiedzialna. O ile dzieci przechodzą chorobę w sposób stosunkowo łagodny, to są dobrymi "przekaźnikami" i mogą zakażać innych, np. swoich dziadków – powiedział premier. – Wirus rozprzestrzenia się niezwykle szybko. Niech rozsądek idzie w parze ze zdrowiem – podkreślał. – Decyzja o zamknięciu szkół obowiązuje od poniedziałku, ale już od jutra prosimy, żeby wszyscy ci, którzy mogą się powstrzymać od posyłania dzieci do szkoły, zrobili to. Dotyczy to też uczniów szkół średnich.
 
Od czwartku, 12 marca w szkołach nie będą się odbywać zajęcia, ale w czwartek i piątek rodzice będą jeszcze mogli zostawić dzieci pod opieką nauczycieli dyżurnych. Od poniedziałku wszystkie szkoły i uczelnie wyższe będą zamknięte aż do 25 marca. 
 
Obecnie w Polsce  zarażonych jest 25 osób koronawirusem. Na Podkarpaciu wirus potwierdzono u jednej osoby – 57-letniej kobiety z Leżajska, która przebywa na oddziale zakaźnym w szpitalu w Łańcucie. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy