Reklama

Lifestyle

W sobotę nowy program fontanny multimedialnej

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 06.07.2024
Fot. Tadeusz Poźniak
Fot. Tadeusz Poźniak
Share
Udostępnij

Już w sobotę, 6 lipca premierowy pokaz specjalnego programu rzeszowskiej fontanny multimedialnej, przygotowany z okazji jubileuszu miasta.  Początek o godz. 21.30.

Rzeszów w tym roku świętuje swoje 670-lecie. Obchody trwają cały rok i składają się na nie różne przedsięwzięcia. Jednym z nich jest nowy repertuar dla znajdującej się na placu w rejonie al. Lubomirskich fontanny. Specjalny pokaz swoją premierę będzie miał już w najbliższą sobotę – 6 lipca.

Fred Zinnemann w programie fontanny multimedialnej

Będzie składał się z dwóch 15-minutowych części. Pierwsza – zatytułowana “Rzeszowskie opowieści”, w wyjątkowy sposób pokaże miasto, jego historię a także czasy współczesne oraz osoby z nim związane. Jedną z nich będzie urodzony w Rzeszowie wybitny reżyser, zdobywca czterech Oscarów – Fred Zinnemann. Motywem przewodnim drugiej części pokazu będzie przyroda.

Nowy program rzeszowskiej fontanny multimedialnej został przygotowany przez pochodzącego z Wrocławia reżysera – Bogusława Palewicza.  Sobotni premierowy pokaz rozpocznie się o godz. 21.30.

Nowy pokaz będzie można zobaczyć w tym roku trzykrotnie. Oprócz 6 lipca prezentowany będzie także 20 lipca (godz. 21.30) i 10 sierpnia (godz. 21).

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy