Reklama

Lifestyle

Arkadia z tyrolką na osiedlu Drabinianka w Rzeszowie

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 07.07.2024
 • Plac zabaw Arkadia.                                          Fot. Grzegorz Bukała/UM Rzeszów
Plac zabaw Arkadia. Fot. Grzegorz Bukała/UM Rzeszów
Share
Udostępnij

Nowa strefa rekreacji i wypoczynku powstała przy ul. Jachowicza na osiedlu Drabinianka w Rzeszowie.

– Arkadię wymyślili mieszkańcy i to oni przyszli z pomysłem na spotkanie osiedla Drabinianka. I zadanie mieszkańców wykonaliśmy – Zarząd Zieleni Miejskiej właśnie zakończył tę inwestycję – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa, który w piątek, na terenie nowej strefy wypoczynku spotkał się z pomysłodawcami jej stworzenia.

Arkadia na Drabiniance w dawnych ogrodach działkowych

Inwestycja powstała na osiedlu Drabinianka, na terenach sąsiadujących ze szkołą i przedszkolem przy ul. Kwiatkowskiego. Strefa zajęła teren o powierzchni ponad 20 arów. Kiedyś znajdowały się tam ogrody działkowe.

 – Roślinność, która pozostała po tych ogrodach wkomponowaliśmy w nową strefę rekreacji – mówi Aleksandra Wąsowicz-Duch, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie.

Jednym z elementów Arkadii jest plac zabaw, który wyposażony został m.in. w tyrolkę, huśtawki, piaskownicę z elementami zabawowymi. Ustawione zostały także inne urządzenia zabawowe oraz muzyczne. W ramach inwestycji wybudowane zostały alejki, zamontowano ławki, stojaki na rowery. Teren wzbogacono roślinnością – bylinami i drzewami ozdobnymi  m.in. platanami klonolistnymi i tulipanowcami.

Kiedy dalsza rozbudowa Arkadii

– Miejsce jest piękne. To co już zostało zrobione traktujemy jako pierwszy etap. Tuż obok mamy jeszcze sporo terenów, które będziemy chcieli wykorzystać do rozbudowy Arkadii – dodaje prezydent Rzeszowa.

Inwestycja zrealizowana na os. Drabinianka kosztowała prawie 390 tys. zł.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy