W ten weekend w Krakowie warto odwiedzić pałac Krzysztofory, który z okazji Imienin Krzysztofa przygotował liczne warsztaty, wystawy i pokazy. Dla miłośników aktywności na świeżym powietrzu zaplanowano edukacyjne wycieczki rowerowe, które odbędą się w niedzielę. To będzie weekend pełen atrakcji, który z pewnością zachwyci każdego!
Sześć wakacyjnych tygodni to czas, w którym Kraków zamienia się w stolicę ciekawych i różnorodnych aktywności organizowanych pod szyldem „Lato w mieście”. Wydarzenia kulturalne, warsztaty, treningi, półkolonie w szkołach i dla dzieci z niepełnosprawnościami – sprawdź poszczególne propozycje i w pełni korzystaj z lata w mieście!
Więcej na krakow.pl/lato.
25 lipca obchodzone były imieniny Krzysztofa. Z tej okazji w weekend 27 i 28 lipca, pałac Krzysztofory zaprasza na swoje imieniny. W programie przygotowano liczne warsztaty, wystawy, przedstawienia i pokazy.
Rowerzystek i rowerzystów na krakowskich drogach coraz więcej, ale czy wszyscy wiedzą, jak z nich poprawnie korzystać? A może są tacy, którzy chcieliby rozpocząć miejską przygodę z rowerem, ale nie mają odwagi, wiedzy, pewności co do swoich umiejętności? Jednych i drugich zapraszamy po raz kolejny na bezpłatne edukacyjne wycieczki rowerowe. Obowiązują limity uczestników. Osoby, które pojawią się na miejscu zbiórki bez wcześniejszego zapisu będą mogły wziąć udział w wycieczce pod warunkiem dostępności miejsc. Najbliższa okazja już w niedzielę, 28 lipca, a kolejne w sierpniu i wrześniu.
Zaplanowany na najbliższą niedzielę, 28 lipca o godz. 18.00 coroczny koncert dla Wojtka Bellona, organizowany przez Nowohuckie Centrum Kultury, tym razem wyjątkowo odbędzie się na scenie plenerowej umiejscowionej przed budynkiem NCK.
„Zmysłowe miasto” to nowa wystawa w Muzeum Podgórza, która przywołuje wspomnienia i współczesne wrażenia związane z Podgórzem postrzegane poprzez różne zmysły. Ktoś wspomina zapach fiołków, ktoś inny smak jabłek z grandy, czy radosne śmiechy podczas kręcenia się na karuzeli. Wystawę można oglądać od 26 lipca do 12 stycznia 2025 r.
Do 28 lipca trwa tegoroczna edycja międzynarodowej Letniej Akademii Jazzu. W programie warsztaty i wykłady, które zgromadziły młodych ludzi z różnych krajów, a także jam session i koncerty otwarte dla publiczności.
19 lipca zainaugurowany został nowy letni festiwal organizowany przez Teatr Łaźnia Nowa i Dom Utopii – Międzynarodowe Centrum Empatii. Już dziś, 26 lipca o godz. 21.00 w dawnej restauracji Jubilatka na os. Teatralnym 11 w Nowej Hucie odbędzie się druga odsłona projektu Milosha Luczynskiego „Pamięć miasta”, w formie wielkoformatowych, multimedialnych projekcji. W sobotę, 27 lipca, o godz. 9.00 odbędzie się kolejny z cyklu Koncertów Głębokiego Słuchania.
Wszyscy przyjaciele ks. Adama Bonieckiego i „Tygodnika Powszechnego” są zaproszeni 27 lipca na mszę do kościoła ks. Salezjanów na godz. 16.30, która rozpocznie oficjalną część obchodów dziewięćdziesiątej rocznicy urodzin ks. Bonieckiego. Homilię wygłosi ks. Jacek Prusak SJ, o oprawę muzyczną mszy zadba polski organista profesor Krzysztof Latała. Po mszy zaproszeni spotkają się w Muzeum Manggha, które gości tegoroczne obchody urodzinowe.
„Ostry dyżur literacki” to wydarzenie, które promuje czytelnictwo wśród najmłodszych i ich rodziców. W konwencji gabinetu lekarskiego specjaliści literatury dla dzieci rekomendują książki, które warto przeczytać. W tym roku akcja odbędzie się w kilku księgarniach, następne spotkanie jutro, 27 lipca.
Najpiękniejsze utwory muzyki klasycznej i sakralnej – m.in. w aranżacjach na chór, głosy solowe, klawesyn, bandurę czy lutnię – oraz arcydzieła muzyki organowej. A wszystko to w wyjątkowych wnętrzach zabytkowego sanktuarium pw. św. Józefa przy Rynku Podgórskim. Pierwszy miesiąc z Podgórskimi Letnimi Koncertami zamkną arie i duety muzyki sakralnej w wykonaniu Martyny Dwojak (mezzosopran), Natalii Hydz (sopran) oraz Olgi Piotrowska-Cender (pianino), czyli koncert „Angiol di pace – Anioł Pokoju”.
„Letnie weekendy z przewodnikiem” – to wakacyjna oferta zwiedzania kopca Kościuszki i wystawy stałej w Muzeum Kościuszkowskim. Akcja potrwa do 1 września.
Osiemnasta edycja wakacyjnego festiwalu filmowego „Letnie tanie kinobranie” w Kinie Pod Baranami jest już na półmetku. Festiwal pod hasłem „A planety szaleją” potrwa do końca sierpnia. Każdy z dziewięciu tygodni imprezy nawiązuje do symboliki różnych planet Układu Słonecznego. Tydzień piąty (26 lipca – 1 sierpnia) to Wenus – uosobienie miłości, piękna i harmonii. W filmach tego tygodnia występują m.in. Maïwenn, Joaquin Phoenix, Carey Mulligan, Cate Blanchett, Saoirse Ronan i Jacob Elordi.
W sobotę, 27 lipca odbędą się 3 imprezy równolegle: trening lekkoatletyczny dla dzieci i młodzieży, trening biegowy dla dorosłych oraz trening nordic walking.
W najbliższą niedzielę, 28 lipca na linię nr 0 oraz 45 wyjedzie tabor zabytkowy. Więcej w naszym komunikacie.
Bagry, Kryspinów, Przylasek Rusiecki, a także kopiec Kościuszki, ogród zoologiczny i Ojców – wszędzie tam w ten weekend, 27 i 28 lipca dojedziemy specjalnymi liniami sezonowymi i rekreacyjnymi.