Reklama

Biznes

Bilet w Rzeszowie za 5 zł. Wydłużają do godziny

Alina Bosak
Dodano: 27.04.2023
73574_ztm
Share
Udostępnij
Miasto spieszy z dobrą nowiną, że bilet jednorazowy w autobusach komunikacji miejskiej będzie ważny dłużej. Od 1 czerwca będzie można na nim jechać nie 40 minut, a godzinę. Cena się nie zmienia. Pozostanie na poziomie 5 zł. – Dlaczego w Rzeszowie nie ma biletów 15-20-minutowych, które byłyby tańsze? – zastanawiają się mieszkańcy.  
 
To zmiana na lepsze. Do tej pory na bilecie za 5 zł można było jeździć przez godzinę. Teraz będzie obowiązywał przez godzinę – chyba, że jedziemy jednym autobusem, bez przesiadek, to na tym godzinnym możemy podróżować dłużej, aż dotrzemy do swojego przystanku. To akurat jest ważne, biorąc pod uwagę ślimacze tempo niektórych autobusów w godzinach szczytu.
 
Czas obowiązywania tego rodzaju biletu wydłużyła rada miasta na wniosek prezydenta Rzeszowa. Uchwałę podjęto 25 kwietnia. 

– Podjęta we wtorek uchwała likwiduje bilet 40-minutowy, jednoprzejazdowy ważny przez 40 minut od momentu jego skasowania lub w czasie trwania 1 przejazdu bez limitu czasu. W jego miejsce wprowadza bilet 60-minutowy, jednoprzejazdowy ważny przez 60 minut od momentu jego skasowania lub w czasie trwania 1 przejazdu bez limitu czasu. Ceny biletu pozostają bez zmiany i wynoszą: 5 zł za bilet normalny, 2,50 zł za ulgowy ustawowy i 3 zł za ulgowy samorządowy. Na mocy innej uchwały uczniowie rzeszowskich szkół korzystają jednak z komunikacji miejskiej bez opłat – wyjaśnia szczegóły Bartosz Gubernat z kancelarii prezydenta Rzeszowa.
 
Informacja o zmianie czasu na bilecie jednorazowym nie zadowoliła jednak wiele osób, które skomentowały uchwałę na oficjalnym profilu Rzeszowa w mediach społecznościowych. Zwracają one uwagę, że w niedużym mieście powinny obowiązywać także bilety o krótszym czasie przejazdu i dzięki temu znacznie tańsze. 
 
„Poznań z 15-minutowym biletem – koszt 4 zł, przy czym tramwajem pokonujemy tam w 15 minut 5-8 km. Zatem w Rzeszowie 20-minutowy bilety w cenie 4 zł wzbogaciłaby ofertę znacząco. Podobnie to działa również w Lublinie”, podpowiada Sławomir Nosal. 
 
W Lublinie, najbliższym Rzeszowowi mieście wojewódzkim rzeczywiście jest bilet 15-miutowy i kosztuje 3 zł, 40-minutowy jest za 4 zł, a 90-minutowy za 4,80 zł. I tu już ceny rzeszowskie nie wypadają korzystnie, nawet po nowej korzystnej zmianie.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy