Reklama

Lifestyle

W środę wykład otwarty ks. prof. Michała Hellera w Filharmonii Podkarpackiej

Jaromir Kwiatkowski
Dodano: 04.11.2013
8633_heller
Share
Udostępnij
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Copernicus Center Press zapraszają na wykład otwarty i spotkanie z ks. prof. Michałem Hellerem, laureatem prestiżowej Nagrody Templetona, bliskim współpracownikiem papieża Jana Pawła II, powszechnie szanowanym i uznanym w świecie nauki. Wykład nt. „Granice nauki” odbędzie się 20 listopada br. o godz. 17 w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego przy ul. Chopina 30 w Rzeszowie.
 
Wstęp wolny. Ze względu na duże zainteresowanie wykładem, organizatorzy proszą o potwierdzenie udziału za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie: http://imprezy.wsiz.pl/wyklad.
 
Uczestnicy wykładu będą mieli możliwość zakupu publikacji wydanych przez Copernicus Center Press z 10-proc. rabatem, jak również uzyskania po wykładzie dedykacji ks. prof. Hellera na jego książkach. 
 
77-letni ks. Michał Heller jest teologiem oraz światowej sławy kosmologiem i filozofem. Absolwent Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Święcenia kapłańskie przyjął w 1959 r., a następnie pracował jako wikariusz w Ropczycach.  Dalsze studia podjął na Wydziale Filozofii KUL, gdzie w 1966 r. obronił doktorat z kosmologii relatywistycznej, zaś trzy lata później uzyskał habilitację. W 1990 r. uzyskał tytuł profesora zwyczajnego. Wykładowca m.in. Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, przekształconej w 2009 r. w Uniwersytet Papieski Jana Pawła II, pracownik Watykańskiego Obserwatorium Astronomicznego, fundator i dyrektor Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych, członek Papieskiej Akademii Nauk. Autor kilkudziesięciu książek.
 
W 2008 r. jako pierwszy Polak został laureatem Nagrody Templetona, zwanej „katolickim Noblem”, przyznawanej za pokonywanie barier między nauką a religią. W tym samym roku otrzymał tytuł honorowego obywatela miasta Tarnowa, zaś rok później –  tytuł Małopolanina Roku 2008, nadany przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski. Tegoroczny laureat przyznawanego przez „Tygodnik Powszechny" Medalu Świętego Jerzego.
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy