Kraków

Przed nami 37. Międzynarodowy Turniej Piłkarski im. Adama Grabki

Źródło: krakow.pl
Dodano: 31.05.2024
Fot. pexels.com
Fot. pexels.com
Share
Udostępnij

Już 8 i 9 czerwca na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana przy ul. Reymonta 20 odbędzie się 37. Międzynarodowy Turniej Piłkarski im. Adama Grabki organizowany przez Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków.

Turniej im. Adama Grabki to rozgrywki z długą i bogatą historią. Jest on organizowany cyklicznie od 1988 roku. Patronem tej niezwykłej rywalizacji jest Adam Grabka – legendarny trener oraz wychowawca wiślackiej młodzieży. Pod jego opieką pierwsze kroki w karierze sportowej stawiali tacy znani piłkarze jak Antoni i Henryk Szymanowscy, Janusz Adamczyk, Jan Jałocha, Adam Nawałka, Leszek Lipka, Piotr Skrobowski czy Jerzy Kowalik.

Celem turnieju jest uczczenie pamięci Adama Grabki a także integracja młodych zawodników na arenie międzynarodowej i zapewnia polskiej młodzieży świetne warunki do rywalizacji na lokalnym gruncie.

Turniej będzie gościł łącznie 16 klubów, w tym 12 zagranicznych z takich krajów jak Dania, Słowacja, Niemcy, Czechy, Łotwa, Austria, Finlandia, Irlandia, Litwa, Estonia, Słowenia oraz Ukraina.

Czytaj także:

Share
Udostępnij

Nasi partnerzy