French Open – Hubert Hurkacz awansował do 1/8 finału

Dodano: 01.06.2024
Hubert Hurkacz of Poland in action during his men's singles third round match against Denis Shapovalov of Canada at the French Open Grand Slam tennis tournament at Roland Garros in Paris, France, 31 May 2024. Fot. PAP/EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON
Share
Udostępnij

Rozstawiony z numerem ósmym Hubert Hurkacz wygrał z kanadyjskim tenisistą Denisem Shapovalovem 6:3, 7:6 (7-0), 4:6, 6:1 w trzeciej rundzie wielkoszlemowego French Open w Paryżu.

Z powodu deszczu Hurkacz na kortach im. Rolanda Garrosa od środy melduje się codziennie. Najpierw jego mecz w drugiej rundzie z Brandonem Nakashimą rozgrywany był na przestrzeni 30 godzin, a kolejny nieco krócej, bo 26.

Spotkanie z Shapovalovem Polak rozpoczął w piątek po godzinie 17, ale gra kilka razy była przerywana. Po godz. 21 tenisiści udali się do szatni i później poinformowano, że do gry wrócą w sobotę. Na tablicy wyników widniało 2-0 w setach i 2:1 w trzeciej partii dla polskiego tenisisty.

Hurkacz już w drugim gemie przełamał rywala

Pierwotnie w sobotę mieli zaczać po godzinie 13 na korcie Simonne Mathieu, tym samym na którym rywalizowali w piątek. Znów jednak padało i organizatorzy przenieśli ich na zadaszony kort Suzanne Lenglen.

Hurkacz świetnie zaczął mecz. Już w drugim gemie przełamał rywala, co wystarczyło do wygrania partii 6:3. O losach drugiej zadecydował tie-brek. 27-letni wrocławianin był w nim bezbłędny, wygrywając 7-0.

W sobotę po wznowieniu gry potrzebował trochę czasu, aby przyzwyczaić się do nowych warunków. W efekcie Shapovalov wygrał trzecią partię 6:4. Później jednak dominacja podopiecznego trenera Craiga Boyntona nie podlegała dyskusji.

Hurkacz dobrze serwował i radził sobie z podaniem rywala. W efekcie po kilkunastu minutach prowadził 5:0. Kanadyjczyk nieco przedłużył spotkanie, ale Polak przy kolejnym własnym gemie serwisowym gładko je zakończył.

Cieszę się ze swojego występu i tego, że dostosowałem się do warunków

“Zmiana kortu nie była łatwa. Trybuny są tu trochę bliżej, piłka inaczej się odbijała, a rywal był ten sam. Cieszę się ze swojego występu i tego, że dostosowałem się do warunków” – powiedział Hurkacz w krótkiej rozmowie po meczu.

Na korcie zawodnicy spędzili dwie godziny i 41 minut. Hurkacz z Shapovalovem ma teraz bilans 5-1.

Kolejnym rywalem Polaka będzie albo rozstawiony z numerem 10. Bułgar Grigor Dimitrow, albo Belg Zizou Bergs.

1/8 finału to najlepszy wynik Hurkacza we French Open. Poprzednio dotarł do tego etapu dwa lata temu.

Wynik meczu 3. rundy singla:

Hubert Hurkacz (Polska, 8) – Denis Shapovalov (Kanada) 6:3, 7:6 (7-0), 4:6, 6:1.