7,27 – szalony xG Liverpoolu z Newcastle! Rekord Premier League

Sport Biznesistyl
Dodano: 02.01.2024
Liverpool

Świetny początek roku przez Liverpool i Newcastle! 6 goli, super rekord xG oraz interwencje Dubravki, które jednak nie pomogły wytrzymać na Anfield.

Jakże Liverpool nie zdobył gola w pierwszej połowie!?

Liverpool niesamowicie naciskał przez całą pierwszą połowę, ale nie zdołał pokonać Dubravki. Co się wydarzyło:

❌ Bramka Diaza została anulowana z powodu spalonego.

❌ Salah nie wykorzystał rzutu karnego.

❌ Trent nie trafił przy dobitce.

❌ 18:1 w strzałach (5 interwencji Dubravki), 63% posiadania piłki.

I to wszystko nie pomogło.

W rezultacie siedem oczekiwanych goli dla Liverpoolu. Siedem!

W 49. minucie Salah się poprawił – zamykając strzał i zapewniając tak potrzebnego gola Liverpoolowi. Wydawało się, że gospodarze spokojnie doprowadzą mecz do zwycięstwa, ale już w 54. minucie Isak wyrównał.

A po 20-minutowej przerwie rozpoczęła się prawdziwa burza:

🔥 74. minuta – Curtis Jones strzelił w puste bramki – 2:1.

🔥 78. minuta – Gomez trafił po asyście Salaha – 3:1.

🔥 82. minuta – Sven Botman przeskoczył Konate i Jotę i przywrócił napięcie strzałem głową – 3:2.

🔥 86. minuta – Salah zdobył dublet – z rzutu karnego! 4:2, można się odprężyć.

Ważne i historyczne liczby:

● Strzały na bramkę: 35 – 4 na korzyść Liverpoolu, rekord sezonu.

● Oczekiwane gole (xG): 7,27 w porównaniu do 0,59.

Tak, tak, siedem (!!!) oczekiwanych goli! To rekord w historii Premier League (co najmniej od sezonu 2010/11).

Liverpool – pierwszy klub od sezonu 2016/17 (początek liczenia metryki), który przekroczył barierę sześciu oczekiwanych goli. W jednym wieczorze drużyna Kloppa zgromadziła więcej xG niż w meczach z Bournemouth (9:0) i Man Utd (7:0) razem wziętych.

● I to mimo, że Newcastle miał w bramce Dubravkę – aż 12 interwencji!

● Zresztą, goście zdobyli dwa gole przy xG 0,59. Gdyby Liverpool wykorzystywał sytuacje tak samo skutecznie, mógłby zdobyć około 20 bramek.

● Liverpool nie przegrał w Premier League już 13 meczów z rzędu (8 zwycięstw, 5 remisów), prowadzi w tabeli. Przed nimi Arsenal w Pucharze Anglii, Fulham w Pucharze Ligi, a potem Bournemouth w Premier League.