Sport

Klopp ogłosił, że opuści “Liverpool” po zakończeniu sezonu

Sport Biznesistyl
Dodano: 26.01.2024
Klopp
Zdjęcie: Getty Images)
Share
Udostępnij

Trener Liverpoolu, Jürgen Klopp, opuści klub po zakończeniu sezonu. O tym ogłosił sam niemiecki specjalista.

Razem z nim odejdzie z zespołu jego sztab szkoleniowy.

“Rozumiem, że to szok dla wielu ludzi w tym momencie, gdy słyszycie to po raz pierwszy, ale oczywiście mogę to wyjaśnić – lub przynajmniej spróbować wyjaśnić.

Kocham absolutnie wszystko w tym klubie, kocham wszystko w tym mieście, w naszych kibicach, kocham drużynę, kocham pracowników klubu. Kocham wszystko. Ale fakt, że ostatecznie podjąłem to decyzję, świadczy o tym, że jestem przekonany, że to jest to, co muszę zrobić.

To oznacza, że moja, jak to powiedzieć, energia się wyczerpuje. Teraz nie mam problemów. Oczywiście od dawna wiedziałem, że kiedyś będę musiał to ogłosić, ale teraz jestem całkowicie w porządku. Wiem, że nie mogę wykonywać pracy raz za razem, i znowu, i znowu, i znowu.

Po latach, które spędziliśmy razem, i po całym tym czasie, który spędziliśmy razem, i po wszystkim, przez co przeszliśmy razem, szacunek do was wzrósł, miłość do was wzrosła, a najmniej, co wam jestem winien, to prawda – i oto jest, prawda” – powiedział Klopp.

Jürgen Klopp został mianowany głównym trenerem Liverpoolu 8 października 2015 roku. Pod jego kierownictwem drużyna z Merseyside zdobyła Ligę Mistrzów, Premier League, Klubowe Mistrzostwo Świata, Puchar Anglii, Puchar Ligi Angielskiej, Superpuchar UEFA, a także Superpuchar Anglii.

Share
Udostępnij

Nasi partnerzy