Sport

Mbappe doszedł do porozumienia na letni transfer do Realu [Foot Mercato]

Sport Biznesistyl
Dodano: 09.01.2024
Kilian Mbappe
Zdjęcie: Getty Images
Share
Udostępnij

⚪️ O porozumieniu Mbappe z Realem napisał Santi Una, jeden z głównych insajderów na rynku francuskim z Foot Mercato. W marcu dał wywiad o spotkaniu ojca Bellinghama i szefa służby skautów Realu Huniego Calafata w Londynie. Una poinformował o przejściu Dembele do PSG, stale relacjonuje także mniejsze transfery.

W 2022 roku Una był jednym z nielicznych, którzy zapewniali, że Mbappe jeszcze nic nie zdecydował i pomimo ustnego porozumienia z Realem, rozważa możliwość przedłużenia umowy z PSG.

🔵 Bliski Reala José Félix Dias zaprzecza porozumieniu z Mbappe. W ogóle twierdzi, że nie ma kontaktów: według jego informacji “Madryt” jest pewny, że Francuz przedłuży kontrakt z PSG.

⚪️ Dziennikarz Mario Cortegana donosił, że Real złoży ofertę, ale wyznaczył termin do 15 stycznia na podpisanie kontraktu.

❌ Otoczenie Mbappe zaprzecza plotkom o ewentualnym porozumieniu z Realem lub PSG. “Nie ma żadnego porozumienia dotyczącego przyszłości Kiliana, przede wszystkim dlatego, że dyskusja na ten temat jeszcze się nie rozpoczęła. Żadne naciski nie mogłyby dyktować terminów dyskusji, rozważań ani decyzji podjętych przez Kiliana” – tak zareagowali bliscy piłkarza dla RMC Sport.

“PSG” nie wie nic o porozumieniu Mbappe z Realem” pisze RMC Sport. Jednocześnie Paryżanie uważnie podchodzą do tego tematu, czując, że nagłośnienie w mediach może mieć podstawy. Przyszłość Mbappe jest omawiana na wszystkich szczeblach w “PSG”.

🤔 Sam Kilian 4 stycznia powiedział: “Nie podjąłem jeszcze decyzji odnośnie przyszłości, wybór nie został dokonany. Dzięki porozumieniu, które podpisałem z prezydentem zeszłego lata, klub zachowa spokój wobec nadchodzących wyzwań, i to jest najważniejsze”.

“Real” chce, aby Mbappe zdecydował się już w styczniu. Napastnikowi to się nie podoba.

Kilka kolejnych insajdów od Mario Cortegany podczas rozmowy z Ramonem Alvaresem:

● “Nie mam potwierdzenia, że między Mbappe a “Madrytem” jest porozumienie, ale Santi Una to bardzo rzetelny dziennikarz, zwłaszcza w kwestii Mbappe. Poważnie podchodzę do jego informacji. W 2022 roku zapewniał, że Kilian może przedłużyć kontrakt, gdy wszyscy inni mówili coś przeciwnego”.

● “To, co mi powiedziano w piątek na temat Mbappe, było inne niż to, co mówią dzisiaj. Jestem ostrożny, ponieważ nawet jeśli to będzie dokładna informacja, jeśli w piątek powiem na przykład, że jest optymizm, a dzisiaj jest pesymizm, ludzie tego nie zrozumieją. Trzeba poczekać”.

● “W “PSG” mówią, że Mbappe raczej odejdzie niż zostanie”.

● “Fayza Lamarie (matka i agentka Mbappe) powiedziała najbliższemu otoczeniu, że nie podoba jej się fakt wyznaczenia terminu w sprawie jej syna i to, że zmusza się go do podjęcia decyzji w określonym czasie”.

Zdjęcie:  PAP/ EPA / Abedin Taherkenareh

Francuski dziennikarz Romain Molina pisał, że “Madryt” chce dogadać się w sprawie transferu Kiliana do końca stycznia – jeśli tego nie zrobią, klub rozważy inne opcje.

The Athletic dodaje, że nowa oferta “Realu” finansowo nie będzie tak korzystna jak w ubiegłym roku. Skutki pandemii i wydatki na rekonstrukcję “Santiago Bernabeu” mają wpływ. Ponadto w klubie nie chcą, aby pensja Mbappe znacząco przewyższała zarobki obecnych piłkarzy “Realu”.

Według informacji The Times, napastnik “nie był imponowany” próbą “Realu” narzucenia mu konkretnych terminów. Mbappe powiedział przyjaciołom, że nie pozwoli “Realowi” decydować za niego o jego przyszłości. Przed meczem o Superpuchar Francji z “Tuluzą” piłkarz omówił sytuację z prezydentem PSG Nasserem Al-Khelaifi – Mbappe zapewnił szefa, że nie porozumiał się z żadnym klubem.

Kilian chce rozważyć wszystkie dostępne opcje, w tym przejście do Premier League. Na przykład podoba mu się styl gry “Liverpoolu” pod wodzą Jurgena Kloppa.

Share
Udostępnij

Nasi partnerzy