Reklama

Lifestyle

Kossakowski, Michniewicz gośćmi 10. Kalejdoskopu Podróżniczego

Angelika Fila
Dodano: 20.11.2018
42387_gl
Share
Udostępnij

Wenezuela, Alaska, Islandia, Filipiny… to tylko niektóre z miejsc, w które swoimi opowieściami zabiorą uczestników prelegenci 10. Podkarpackiego Kalejdoskopu Podróżniczego. W wydarzeniu wezmą udział goście z „najwyższej półki podróżniczej”, m.in. Przemysław Kossakowski. Odbędzie się też urodzinowy koncert zespołu Raz Dwa Trzy, zatytułowany „Ważne Piosenki”. Wydarzenie zaplanowano w podrzeszowskiej G2A Arenie.

Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy to największa impreza festiwalowa o tematyce podróżniczej w województwie podkarpackim, odbywająca się nieprzerwanie od 10 lat. Od samego początku wydarzenie skierowane jest do szerokiego grona odbiorców, dla których chęć poznawania świata i nowych ludzi jest czymś więcej, niż tylko kolejnym sposobem spędzania wolnego czasu.

W trakcie jubileuszowej, 10. edycji Festiwalu odbędą się multimedialne pokazy fotografii, projekcje filmów podróżniczych, premierowe wystawy zdjęć oraz spotkania z autorami książek “o świecie” połączone z promowaniem najnowszych pozycji na polskim rynku wydawniczym. Impreza rozpocznie się prelekcjami dla młodzieży w ramach Akademii Młodych Odkrywców w piątkowy poranek, 7 grudnia i potrwa do późnych godzin wieczornych w niedzielę, 9 grudnia.

PKP będzie idealną okazją do tego, by porozmawiać z podróżnikami, podyskutować z filmowcami i fotografami, którzy realizują wiele projektów związanych z wyprawami w różne zakątki globu.

Fot. Materiały prasowe

– Każda edycja PKP jest na swój sposób wyjątkowa, natomiast ta 10. jest okrągłym jubileuszem, dlatego chcemy podkreślić jeszcze bardziej tę wyjątkowość. Zaprosiliśmy kilku gości, którzy byli już na naszym festiwalu podczas poprzednich edycji, mieliśmy szansę się zaprzyjaźnić. Te osoby zżyły się z Kalejdoskopem, ich prelekcje wywołały wśród uczestników żywe zainteresowanie i pozytywny odbiór. Zrobiliśmy „ankietę” i nasza publiczność sama zasugerowała nam, z którymi osobami podczas tegorocznej edycji chciałaby się spotkać jeszcze raz, oczywiście z innymi tematami – mówi Bartosz Piziak, pomysłodawca i jeden z organizatorów Podkarpackiego Kalejdoskopu Podróżniczego.

W pierwszym dniu wydarzenia wystąpią m.in. Małgorzata Szumska, aktorka i blogerka, która opowie o poszukiwaniu szczęścia na Filipinach, Krzysztof Starnawski, polski sportowiec ekstremalny, speleolog, taternik i ratownik TOPR – od niego dowiemy się o odkrywaniu jaskiń na najgłębszych poziomach. Gościem pierwszego dnia będzie też Przemysław Kossakowski, dziennikarz i podróżnik.

W sobotę, 8 grudnia uczestnicy PKP będą mogli posłuchać kolejnych prelegentów. Himalaista Leszek Cichy przedstawi historię zimowych wejść Polaków na K2, Miłka Raulin opowie o zdobywaniu wszystkich najwyższych szczytów Ziemi, a Ola i Karol Lewandowscy, znani z bloga Busem przez świat zabiorą widzów Kalejdoskopu na podbój Alaski i Kanady.

W niedzielę będzie okazja do spotkania z Bartkiem Dobrochem, autorem książki „Artur Hajzer. Droga Słonia”, podczas którego opowie o ekspedycjach tego wybitnego alpinisty i twórcy programu Polski Himalaizm Zimowy. Piotr Tybalski, dziennikarz, fotograf i podróżnik wyjaśni, w jaki sposób „ogarnąć Islandię”. Ostatni dzień Podkarpackiego Kalejdoskopu Podróżniczego zakończy koncert zespołu Raz Dwa Trzy zatytułowany Ważne Piosenki.

Fot. Materiały prasowe

– Przygotowaliśmy też coś dla fanów fotografii, także tych początkujących. Podczas 10. PKP odbędzie się szereg warsztatów fotograficznych przygotowanych wspólnie z firmą Olympus i naszymi partnerami festiwalowymi. Zajęcie będą bezpłatne i pomogą zrozumieć zasady robienia dobrych zdjęć w różnych sytuacjach, jakie może przeżyć każdy z nas podczas podróży. Będzie to fotografia uliczna, która wcale łatwa nie jest oraz fotografia przyrodnicza. Odbędą się także warsztaty fotografowania przy słabym oświetleniu. Ponadto przygotowaliśmy naukę bardziej techniczną, np. „obróbki” zdjęć, ponieważ postprodukcja fotografii odgrywa bardzo ważną rolę wśród osób, które chcą traktować swoje hobby profesjonalnie. W tym roku inaugurujemy Akademię Młodych Odkrywców, która jest kontynuacją naszego projektu dla dzieci i młodzieży z podkarpackich szkół. Są to bezpłatne prelekcje zaproszonych gości, które odbywają się tuż przed rozpoczęciem głównych paneli Kalejdoskopu. W tym roku przewidujemy około 900 młodych uczestników – informuje Bartosz Piziak.

Bilety na to wydarzenie nadal są dostępne. Organizatorzy przygotowali specjalne zniżki dla uczniów i studentów. Odbiór biletów zakupionych on-line odbywa się w dniu imprezy w punkcie festiwalowym w G2A Arenie. Więcej informacji na stronie wydarzenia www.KalejdoskopPodrozniczy.pl

Program wydarzenia:

Piątek, 7.12.2018 – G2A ARENA (16.00-22.00)

Bartosz Malinowski – 18 lat w drodze

Marcin Zaborowski – „Newcomers” – Rohingjowie z Mjanmy

Małgorzata Szumska – Twarze Tajfunu – o poszukiwaniu szczęścia na Filipinach

Krzysztof Starnawski – Eksploracje jaskiń na najgłębszych poziomach

Przemek Kossakowski – Wtajemniczenie

Sobota, 8.12.2018 – G2A ARENA (13.00-22.00)

Weronika Łukaszewska i Sławomir Sanocki – Łuk Karpat zimą – 2200 km zimowej wędrówki

Karolina Kania – Nowa Kaledonia – ostatnia francuska kolonia na Pacyfiku w obliczu przyszłości

Rafał Król – Kajakami po Oceanie Arktycznym dookoła Północnego Spitzbergenu

Kasia i Andrzej Mazurkiewiczowie – Wenezuela o smaku mango

Ola i Karol Lewandowscy – Busem przez świat – Alaska i Kanada

Miłka Raulin – Siła Marzeń – Korona Ziemi

Leszek Cichy – Zimowe K2 dla Polaków – w trakcie spotkania projekcja filmu dokumentalnego Dariusza Załuskiego pt. „Zimowa wyprawa K2” dotyczącego pierwszej zimowej próby Polaków na przełomie 1987/88 pod kierownictwem Andrzeja Zawady

Niedziela, 9.12.2018 – G2A ARENA (13.00-22.00)

Jakub Rybicki – Greenland Ice Trip

Bartek Dobroch – Na drodze Słonia. Podróż przez życie Artura Hajzera – spotkanie autorskie poprowadzi dziennikarz Radia Rzeszów – Janusz Jaracz

Kamila Kielar – Pacific Crest Trail – rok lodu i ognia

Piotr Pogon – Zachwyt każdym oddechem

Piotr Trybalski – Ogarnianie Islandii

Tomek Michniewicz – Chrobot. O tym, czego w podróży nie da się zobaczyć

Koncert Urodzinowy – RAZ DWA TRZY – Ważne Piosenki

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy