Reklama

Lifestyle

Letni Ogródek Kulturalny. W piątek zagra Bukowicz

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 03.06.2022
63961_bukowicz
Share
Udostępnij
W piątek o godz. 20.00 na Letnim Ogródku Kulturalnym – na parkingu przy budynku Estrady Rzeszowskiej (ul. Jagiellońska 24) wystąpi zespół Bukowicz. Wstęp za darmo.
 
Letni Ogródek Kulturalny to cykl bezpłatnych wydarzeń działającego w Estradzie Rzeszowskiej Rzeszowskiego Inkubatora Kultury –  m.in. koncertów i projekcji filmowych. Tegoroczną odsłonę cyklu rozpoczęły koncert grupy Rozen oraz projekcja filmu "Tylko kochankowie przeżyją" w reż. Jima Jarmuscha, a teraz przyszedł czas na występ zespołu Bukowicz. 

Zespół Bukowicz w Rzeszowie

Muzyka Bukowicza to syntezatory, melodyjne wokale i basy oraz post-punkowe beaty i gitary, przede wszystkim gitary. Jak sami mówią o sobie tworzą: "R’N’B DLA GOTHÓW. DRUM’N’BASS DLA WRAŻLIWCÓW". Projekt został założony przez Jakuba Buczka w 2015 r. Wtedy ukazała się pierwsza EP “Możesz nawet tańczyć”. W 2018 r. pojawił się debiutancki album “Dyskomfort w głowie”, a po rozszerzeniu składu do trio zespół zagrał na wielu festiwalach m.in. AlterFest, Ars Cameralis, Ars Independent, Festiwalu Młodych Talentów, czy Dzielnica Brzmi Dobrze. Maj 2021 zaowocował EP "Madera". Najnowszym wydawnictwem zespołu jest singiel "Jak Muzeum Śląskie" z lutego 2022, który zapowiada „bardziej szorstki” kierunek nadchodzącej jesienią płyty.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy