Reklama

Poznaj region

Finał III Festiwalu Kultury Lasowiackiej w Rozwadowie

Alina Bosak
Dodano: 26.07.2023
Renata Sendrowicz, która sięga w twórczości do lasowiackich motywów i poprowadzi w Stalowej Woli warsztaty z wycinkarstwa, oraz Zofia Dąbrowska, twórczyni strony ,,Życie z przytupem”, solistka Kapeli nad Łęgiem w Gorzycach, założycielka Zespołu Cyganianki. Fot. Tadeusz Poźniak
Renata Sendrowicz, która sięga w twórczości do lasowiackich motywów i poprowadzi w Stalowej Woli warsztaty z wycinkarstwa, oraz Zofia Dąbrowska, twórczyni strony ,,Życie z przytupem”, solistka Kapeli nad Łęgiem w Gorzycach, założycielka Zespołu Cyganianki. Fot. Tadeusz Poźniak
Share
Udostępnij

W najbliższą niedzielę 30 lipca Podkarpacie zaprasza na radosny finał III Festiwalu Kultury Lasowiackiej. Ze śpiewem i zabawą, ludowymi cudami z rąk ludzkich, błękitnym Sanem, na którym królują flisacy przewędrował od Kolbuszowej po Stalową Wolę – na Rynek w Rozwadowie. Będzie tradycyjnie i będzie nowocześnie. Kapela Łola i Karolina Matuszkiewicz, ludowe wycinanki i pokaz mody inspirowanej lasowiacką kulturą. Z lasowiacką gościnnością!

Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli zaprasza na Finał III Festiwalu Kultury Lasowiackiej, który odbędzie się 30 lipca na Rynku w Rozwadowie.

Zabawę na Rynku poprzedzi msza święta w oprawie lasowiackiej z udziałem Zespołu Pieśni i Tańca „Lasowiacy” w Kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej. Odbędzie ona o godz. 11.00. Potem uczestnicy przejdą na rozwadowski Rynek, gdzie czekać będą na wszystkich niespodzianki w duchu ludu Puszczy Sandomierskiej. Zabawy, tańce i kiermasze rozpoczną się tu o godz. 12.00 i potrwają do godz. 20.00.

W programie jest mnóstwo artystycznych atrakcji, prezentacja mody inspirowanej kulturą lasowiacką, konkursy, interaktywny turniej wiedzy oraz koncerty.

Na scenie publiczność zobaczy wyjątkowe występy zespołów muzycznych. Dodatkowo, prezentacja mody, łącząca tradycję z nowoczesnością, przygotowana przez Fundację Artystyczną GA MON, będzie niezwykłą podróżą przez lasowiacką estetykę.

– Konkursy i interaktywny turniej wiedzy pozwolą uczestnikom sprawdzić swoje umiejętności i wiedzę, a wręczenie nagród w konkursie „LEGOLas – Lasowiackie Technologie” uczyni to wydarzenie jeszcze bardziej ekscytującym – zapewniają organizatorzy.

Podczas wydarzenia nastąpi również prezentacja wszystkich operatorów III Festiwalu Kultury Lasowiackiej na stoiskach promocyjnych z atrakcjami, degustacje potraw kuchni lasowiackiej, warsztaty i pokazy rzemiosł lasowiackich, takich jak rzeźbienie w drewnie, zabawkarstwo, pokazy szkutnicze, wikliniarstwo, garncarstwo, pszczelarstwo, flisactwo, tkactwo, hafciarstwo czy wycinanka ludowa.

FINAŁ III FESTIWALU KULTURY LASOWIACKIEJ

Niedziela, 30 lipca Stalowa Wola/ Rynek w Rozwadowie

Program

11.00 Msza Święta w oprawie lasowiackiej z udziałem ZPiT „Lasowiacy” w Kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej

12.00 Uroczyste przejście z Kościoła na płytę Rynku w Rozwadowie

12.30 Powitanie

13.00 Chór „Lasowiacy” i Kapela Lasowiacka Mieczysława Parucha z Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli

14.00 Prezentacja mody inspirowanej kulturą lasowiacką – Fundacja Artystyczna GA MON

14.30 Kapela Ludowa Jaśki z Grębowa

15.30 Kapela Łola

16.00 Oficjalne przemówienia, ogłoszenie zwycięzców w konkursach festiwalowych z prezentacjami laureatów, wręczenie nagród w konkursie „LEGOLas – Lasowiackie Technologie”

18.15 Interaktywny Turniej Wiedzy – Lasowiacki Quizspotter

19.00 Koncert ZPiT „Lasowiacy” im. I. Wachowiaka oraz ZPiT „Mali Lasowiacy” z Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli

20.00 Lasowiacki koncert Karoliny Matuszkiewicz z zespołem

Podczas wydarzenia prezentacja wszystkich operatorów III Festiwalu Kultury Lasowiackiej na stoiskach promocyjnych z atrakcjami, degustacje potraw kuchni lasowiackiej, warsztaty i pokazy rzemiosł lasowiackich (rzeźbienie w drewnie, zabawkarstwo, pokazy szkutnicze, wikliniarstwo, garncarstwo, pszczelarstwo, flisactwo, tkactwo, hafciarstwo, wycinanka ludowa) oraz wystawa LEGOLas – Lasowiackie Technologie, rozstrzygnięcie 4 konkursów festiwalowych.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy