Reklama

Biznes

Pociąg z Przemyśla do Berlina już od 9 grudnia. Ceny od 160 zł

Natalia Chrapek
Dodano: 03.12.2018
42893_pociag
Share
Udostępnij
W nowym rozkładzie PKP Intercity, który zacznie obowiązywać od 9 grudnia będzie można dojechać z Przemyśla do Berlina pociągiem IC „Przemyślanin”. Wagony będą przepinane w Raciborzu do IC „Nightjet” relacji Wiedeń – Budapeszt – Wrocław – Berlin. Międzynarodowy skład zatrzyma się m.in. w Zielonej Górze i we Frankfurcie nad Odrą. Koszt biletu normalnego z Przemyśla w wagonie z miejscami siedzącymi to 49 euro, czyli ok. 210 zł.
 
– Pociąg IC „Nightjet” w rozkładzie jazdy 2018/2019 zapewni mieszkańcom 6 województw: podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, dolnośląskiego, opolskiego i lubuskiego, połączenie międzynarodowe i bezpośrednie do stolicy Niemiec – informuje Piotr Mazur z biura prasowego PKP Intercity. 
 
Dzięki temu pasażerowie zyskają bezpośrednie połączenie w dzień z Berlinem oraz nocne z Budapesztem, Bratysławą i Wiedniem. Pociąg będzie przejeżdżał m.in. przez stacje w Rzeszowie, Krakowie, Katowicach, Opolu, Wrocławiu, Zielonej Górze i Frankfurcie nad Odrą.  
 
-Wagony z pociągu „Przemyślanin” z/do Przemyśla do/z Berlina będą włączane do składu na stacji Racibórz – dodaje Piotr Mazur. 
 
Pociąg swój kurs będzie rozpoczynał w Przemyślu o godz. 18:09. Z Rzeszowa wyjedzie o 19:23, a na ostatni przystanek, czyli berliński dworzec Charlottenburg dotrze o 9:36 dnia następnego. Podróż potrwa prawie 14 godzin. W drogę powrotną z dworca w Berlinie wyruszy o 18:40, w Rzeszowie będzie o 7:45 dnia następnego.
 
Koszt biletu normalnego z Przemyśla w wagonie z miejscami siedzącymi to 49 euro, czyli ok. 210 zł. Ceny biletu dla dzieci do lat 12 to 14,70 euro (ok. 63 zł). Dla posiadaczy legitymacji RAILPLUS koszt biletu wyniesie 41,70 euro (ok. 180 zł), a dla grupy dorosłych 29,40 euro, czyli ok. 126 zł. Młodzież do ukończenia 26. roku życia może podróżować za 36,80 euro (ok. 160 zł).
 
W obowiązującym od 9 grudnia rozkładzie PKP będzie również więcej nowych połączeń, na których zyskają mieszkańcy Podkarpacia. 
 
I tak, IC Banach o wyższym standardzie będzie kursować z Warszawy do Przemyśla przez Sandomierz. Lepsze połączenie ze stolicą zapewni także nowy pociąg EIC Lajkonik – poranny dojazd w poniedziałki oraz soboty z Przemyśla i Rzeszowa do Warszawy, jak również popołudniowy powrót z Warszawy do Przemyśla w piątki i niedziele.
 
Nowy nocny pociąg TLK Pogórze zapewni połączenie Przemyśla z Wrocławiem. Zatrzyma się na stacjach m.in. w Rzeszowie, Tarnowie, Częstochowie i Opolu. TLK Malinowski zapewni codzienne połączenie Krosna, Jasła i Sanoka z Krakowem i Warszawą.
 
Lepsze będzie też połączenie do Szczecina przez Kraków, Częstochowę Stradom, Ostrów Wielkopolski i Poznań – pojawi się tu nowa para pociągów TLK Osterwa.
 
Dzięki zmianom w rozkładzie będzie o 14 połączeń więcej z Przemyśla do Krakowa, a na trasie z Rzeszowa do Krakowa pasażerowie będą mieli do dyspozycji 16 połączeń.
 
Z Krakowa będzie można wyruszyć w zagraniczną podróż także na Węgry i do Austrii. Pociąg IC Cracovia relacji Kraków – Praga prowadzi bowiem grupę wagonów do Budapesztu. Nowością w ofercie PKP Intercity w sezonie 2018/2019 będzie IC Sobieski kursujący z Krakowa do Wiednia.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy