Reklama

Biznes

Nowa hala sportowa I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie gotowa

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 29.06.2024
 • Hala sportowa przy I LO w Rzeszowie.                                    Fot. Grzegorz Bukała/UM Rzeszów
Hala sportowa przy I LO w Rzeszowie. Fot. Grzegorz Bukała/UM Rzeszów
Share
Udostępnij

W piątek zakończyły się odbiory wartej ponad 12 mln zł inwestycji. Nowa hala będzie pełnić też funkcje auli – wyposażono ją w profesjonalny system nagłośnienia. Budynek ma również instalację fotowoltaiczną o mocy 28,80 kWp oraz system asekuracji na dachu.

– Cieszę się, że uczniowie najstarszej szkoły będą mieli do dyspozycji piękny, nowoczesny obiekt sportowy, w którym jest także szatnia. Wraz z nową halą w I Liceum Ogółnokształcącym przybyły także ciekawe miejsca do wypoczynku. Jednym z nich jest zielony taras na pierwszej kondygnacji, drugim zielona przestrzeń pod pięknym dębem – pomnikiem przyrody, którym opiekowaliśmy się przez cały czas trwania inwestycji. Drzewo rośnie tuż przy nowej hali i jest w dobrej kondycji – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Po wyburzeniu starej hali powstał nowy budynek

Inwestycja rozpoczęła się w wiosną 2022 r. Pierwszym jej etapem było wyburzenie starej hali. Po zakończeniu robót rozbiórkowych rozpoczęła się budowa nowoczesnego obiektu. Ma on dwie kondygnacje. Na parterze znajduje się strefa boisk z trybuną dla 230 widzów, pokój nauczycieli wychowania fizycznego, pokój higienistki oraz sale zajęć indywidualnych.

W poziomie piwnic: szatnia wraz z szafkami dla uczniów, szatnie z umywalniami, pomieszczenie siłowni, sala treningowa oraz pomieszczenia techniczne.

W budynku są udogodnienia dla niedowidzących

Nowa hala będzie pełnić również funkcje auli – wyposażono ją w profesjonalny system nagłośnienia. Budynek ma także instalację fotowoltaiczną o mocy 28,80 kWp oraz system asekuracji na dachu. Zainstalowano windę. W budynku są udogodnienia dla niedowidzących: ścieżki prowadzące, tablice tyflograficzne, oznakowania pomieszczeń w alfabecie Braille’a. Na części łącznika pomiędzy nową halą a budynkiem szkoły powstał pokryty roślinnością dach.

Wykonawcą inwestycji była firma Polbud z Rzeszowa.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy