Reklama

Biznes

Graby ozdobią Grunwaldzką. Koniec remontu w lipcu

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 09.07.2024
 • Ulica Grunwaldzka.                                          Fot. Grzegorz Bukała/ UM Rzeszów
Ulica Grunwaldzka. Fot. Grzegorz Bukała/ UM Rzeszów
Share
Udostępnij

We wtorek rozpoczną się nasadzenia drzew na jednym z głównych rzeszowskich deptaków – ul. Grunwaldzkiej. Aby rośliny były w jak najlepszej kondycji zamontowane zostały systemy nawadniania i napowietrzania.

Przebudowa ul. Grunwaldzkiej jest jednym z największych zadań, które są obecnie realizowane w centrum Rzeszowa. Zakres zaplanowanych prac był bardzo duży. Największą i najdroższą częścią tego zadania była zakończona już przebudowa starych instalacji podziemnych. Przebudowane i wyremontowane zostały m.in. kanalizacja sanitarna i deszczowa, sieci wodociągowa i gazowa, oświetlenie uliczne. Częścią tej inwestycji była także przebudowa placu przed budynkiem Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz ułożenie nowej nawierzchni z kamiennej kostki i granitowych płyt. Te prace też dobiegają już końca.

Graby sadzone na ulicy Grunwaldzkiej

Jednym z ostatnich elementów prac na Grunwaldzkiej jest posadzenie wysokich drzew. Graby w poniedziałek dotarły do Rzeszowa. We wtorek rozpocznie się ich sadzenie. Aby rośliny były w jak najlepszej kondycji zamontowane zostały systemy nawadniania i napowietrzania – mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Może cię zainteresować

Reklama

Pierwotnie przebudowa ul. Grunwaldzkiej miała się zakończyć w drugiej połowie września. Prace są prowadzone jednak tak  sprawnie, że inwestycja swój finał będzie miała pod koniec lipca.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy