Reklama

Automoto

PZL Sędziszów – od filtrów po elektromobilność

Materiał Partnera
Dodano: 31.03.2022
61827_pzl3-resizer-750
Share
Udostępnij
PZL Sędziszów – firma znana głównie z produkcji nowoczesnych filtrów dla branży motoryzacyjnej – od roku intensywnie rozwija się także w branżach związanych z czystą energią i elektromobilnością. Wytwarza zaawansowane panele fotowoltaiczne, a także produkuje szeroką gamę baterii, z których te mniejsze przeznaczone są do elektrycznych hulajnóg i rowerów.

Polski producent stawia na najwyższą jakość. Jest obecny zarówno na rynku lokalnym, jak też w Europie, skąd pozyskuje wybrane komponenty i gdzie eksportuje prawie połowę swoich wyrobów. Taka symbioza i fakt posiadania własnej linii produkcyjnej w czasach rozchwiania łańcucha dostaw, zapewnia niezależność od rynków dalekowschodnich i stabilną realizację kontraktów.

Po pierwsze: filtry

Obecnie głównym filarem działalności PZL Sędziszów jest produkcja pełnej gamy filtrów dla branży motoryzacyjnej i przemysłu. Mamy tu na myśli samochody osobowe, ciężarowe, autobusy, silniki stacjonarne i przemysłowe, ciągniki i maszyny rolnicze oraz filtry do filtracji cieczy i olejów hydraulicznych. PZL Sędziszów to wysoka precyzja wykonania, duże pokrycie rynku i stabilne dostawy z Polski.
 

Po drugie: czysta energia

Ostatnie lata upłynęły pod znakiem inwestycji w branże związane z czystą energią. Należy podkreślić, że nie są to plany, tylko już realne działania, które przyniosły konkretne efekty w postaci uruchomienia produkcji paneli fotowoltaicznych, a także zaistnienia na rynku elektromobilności. PZL zakupił firmę Battery Guru i stał się producentem baterii oraz magazynów energii. Spory udział w tej ofercie mają baterie do hulajnóg elektrycznych oraz rowerów elektrycznych. 

To fascynujące, że firma, która w 1939 roku zaczynała swoją działalność w zakładach pozbawionych elektryczności, teraz zajmuje się także produkcją elementów do jej wytwarzania i magazynowania. Szczęściu trzeba pomagać, a te dodatkowe kierunki rozwoju pozwalają optymistycznie patrzeć w przyszłość.

Po trzecie: stabilne dostawy

Cała produkcja związana z filtrami dla branży motoryzacyjnej jest ujęta w katalogu TecDoc i dostępna u najważniejszych dystrybutorów części samochodowych zarówno w Polsce, jak też w wybranych krajach zachodnich. 

Sieć sprzedaży związana z zieloną energią dopiero się tworzy (w Polsce działa już kilka punktów obsługi klienta), ale wszystko można także zamawiać bezpośrednio u producenta. Baterie dla elektrycznych hulajnóg i rowerów dostępne są np. w sklepie internetowym na stronie pzlsedziszow.pl. Precyzyjne opisy techniczne oraz zdjęcia ułatwiają dobór, a sprzedaż wysyłkowa należy do najwygodniejszych i najszybszych sposobów zaopatrzenia.
 

W ciągu ostatnich lat koncentrowaliśmy się na certyfikacji jakości naszych wyrobów i poszerzeniu oferty. Liczymy się na rynku krajowym, jesteśmy ważnym poddostawcą dla firm zachodnich. Prawie połowa naszej produkcji trafia na eksport do Francji, Niemiec, Włoch i Belgii.

Od kilku lat stawiamy na dywersyfikację produkcji. Wejście w dział czystej energii (panele fotowoltaiczne, magazyny energii, baterie do hulajnóg i rowerów elektrycznych) to nasza inwestycja w przyszłość.  

W efekcie naszych działań, PZL Sędziszów oferuje obecnie zaawansowane produkty zarówno w branży motoryzacyjnej, jak też w przemyśle czy sektorze zielonej energii.

Agnieszka Dec
Dyrektor Generalny i Członek Zarządu
PZL Sędziszów S.A.
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy