Dom

Walka o ogień w XXI wieku – jak skutecznie obniżyć koszty ogrzewania w przedsiębiorstwie?

Materiał Partnera
Dodano: 12.10.2022
67925_i-bs-1-resizer-750q72
Share
Udostępnij
Pompa ciepła to już nie moda, na którą pozwolić sobie mogą wyłącznie zamożni. Dzisiaj coraz więcej podmiotów sięga po te rozwiązania, dostrzegając korzyści i oszczędności płynące z użytkowania. Systemy oparte o gruntowe lub powietrzne pompy ciepła to od ponad 10 lat standard dla inwestorów współpracujących z I-BS.pl, dla których obniżenie rosnących kosztów funkcjonowania jest sprawą kluczową. Są to obecnie podstawowe rozwiązania dostarczane przedsiębiorcom na Podkarpaciu pod inwestycje nowe czy modernizujące istniejące systemy ogrzewania w budynkach biurowych i przemysłowych.

No tak, ale jak naprawdę wygląda taka inwestycja i co trzeba zrobić, żeby tanio ogrzewać?

W ostatnich miesiącach problematyka oszczędzania energii stała się kluczowym elementem dla większości przedsiębiorstw. Dzieje się to z kilku powodów. 
Po pierwsze – rosnące koszty bilansu energetycznego budynku, który stał się jednym z kluczowych elementów w kosztach finansowania działań przedsiębiorstwa. 
Po drugie – kurczenie się zasobów energetycznych i z tym związanych w przyszłości rosnących kosztów energii na potrzeby grzewcze, klimatyzacji, oświetlenia oraz utrzymania funkcjonujących urządzeń. 
Po trzecie – zwiększenie komfortu pracy i eliminacja elementów wpływających na zdrowie pracowników. 

Walka o ogień trwa…

Większość Inwestorów nie zdaje sobie sprawy, że tradycyjne instalacje grzewcze pracują od średniowiecza na tej samej zasadzie, czyli spalania paliwa stałego (węgiel, drewno, olej, gaz itp.), w wyniku czego większość ciepła zostaje oddana do atmosfery poprzez komin razem z nakładami finansowymi.

Jednak bez ognia oraz bez strat też można ogrzewać!

Obecnie, dzięki zastosowaniu instalacji ogrzewania pompą ciepła, możemy zyskać bardzo niskie rachunki, komfort i zadowolenie. Pompa ciepła wykorzystuje energię gromadzoną w gruncie lub z powietrza. Jako urządzenia niskotemperaturowe (zakres temperatur od 35ºC – 55ºC), w przeciwieństwie do tradycyjnych systemów grzewczych, ogrzewają tak samo skutecznie duże obiekty w przedsiębiorstwach, wraz z podgrzewaniem wody użytkowej oraz chłodzeniem pasywnym (klimatyzacją) w lecie. Energia, którą uzyskujemy, jest energią w pełni odnawialną, która nic nie kosztuje, płacimy jedynie za energię elektryczną, która stanowi zaledwie od 20 do 25 proc. energii uzyskanej. Koszty inwestycji potrafią się zwrócić w ciągu 3 – 4 lat. Dowodem są nasze realizacje i wynikające z nich olbrzymie oszczędności.

Pompa ciepła = najtańsze ogrzewanie?

Dlaczego mielibyśmy wybrać ogrzewanie pompą ciepła? Poza argumentami bezpieczeństwa, łatwości obsługi, ekologicznymi, estetycznymi, najbardziej kuszące i faktycznie najważniejsze są bardzo niskie koszty ogrzewania i chłodzenia.

Nasi klienci podkreślają także, że ogromne znaczenie co do wyboru odpowiedniego rozwiązania ma doświadczenie firmy takiej jak I-BS.pl, oferującej wysokie kompetencje podczas doboru i montażu pompy ciepła wraz z niezbędną infrastrukturą. 

Wszystko, o czym tu piszemy, można zobaczyć w praktycznym użytkowaniu w budynku biurowym I-BS.pl, na stronie ibsenergia.pl lub u naszych klientów i przekonać się, że inwestycja z nami może być efektywna i służyć przez lata przy jednocześnie niskich rachunkach za użytkowanie.

Przekonaj się sam, że możesz wygrać walkę o ogień i nie martwic się o rachunki!

Więcej informacji oraz kontakt www.i-bs.pl lub www.ibsenergia.pl

 
I-BS.pl Sp. z o.o.
ul. Solidarności 2a, 37-450 Stalowa Wola
e-mail: biuro@ibsenergia.pl
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy