Sport

US Open – Fręch odpadła w 2. rundzie

Dodano: 30.08.2023

Magdalena Fręch odpadła w drugiej rundzie wielkoszlemowego turnieju US Open w Nowym Jorku. Polska tenisistka przegrała w środę z rozstawioną z numerem 10. Czeszką Karoliną Muchovą 3:6, 3:6. Spotkanie trwało godzinę i 19 minut.

25-letnia Fręch pierwszy raz w karierze wystąpiła w 2. rundzie US Open. We wcześniejszych dwóch występach w zasadniczej części zmagań przegrywała pierwsze spotkanie.

Fręch w światowym rankingu zajmuje 77. miejsce. W pierwszej rundzie wyeliminowała notowaną dwadzieścia pozycji wyżej Amerykankę Emmę Navarro, ale Muchova okazała się już zbyt wymagającą rywalką.

27-letnia Czeszka szybko przejęła inicjatywę na korcie. W pierwszym secie kluczowe okazało się uzyskane przez nią przełamanie w czwartym gemie. Powstałej wówczas straty Fręch nie zdołała odrobić.

W drugiej partii Muchova wygrała już pierwszego gema przy serwisie Polki. Czeszka kontrolowała przebieg gry i nie dała Fręch nawet jednej okazji na przełamanie. W dziewiątym gemie podanie ponownie zawiodło Fręch i jej nowojorska przygoda się zakończyła.

Z Muchovą mierzyła się po raz drugi w karierze. W ubiegłym roku uległa jej w turnieju drużyn narodowych Billie Jean King Cup.