Sport

US Open – Fręch awansowała do 2. rundy

Dodano: 28.08.2023

Magdalena Fręch awansowała do drugiej rundy wielkoszlemowego turnieju US Open w Nowym Jorku. Polska tenisistka wygrała w poniedziałek z Amerykanką Emmą Navarro 7:6 (12-10), 1:6, 6:2. Spotkanie trwało dwie godziny i 24 minuty.

Fręch pierwszy raz w karierze awansowała do 2. rundy US Open. W 2019 i 2022 roku przegrywała mecz otwarcia.

Niesamowity przebieg miał przede wszystkim pierwszy set. Początkowo obie zawodniczki miały problem z serwisem i raz po raz dochodziło do przełamań. Pierwsza podanie poprawiła Navarro, która odskoczyła na 5:3.

Fręch zdołała doprowadzić do tie-breaka, ale w nim szybko znalazła się w ciężkiej sytuacji. Amerykanka prowadziła już 6-2 i miała cztery piłki setowe, ale żadnej nie wykorzystała.

Polka zdobyła aż pięć punktów z rzędu i sama miała piłkę setową, ale również jej nie wykorzystała. Później jeszcze dwie okazje na zamknięcie partii zmarnowała Amerykanka, a ostatecznie trzecią wykorzystała Fręch.

Drugi set dla odmiany praktycznie pozbawiony był emocji. Fręch znów miała problem z utrzymaniem podania i gładko przegrała 1:6.

W decydującej partii serwis Fręch wreszcie funkcjonował bez zarzutu, a rywalkę udało jej się przełamać dwukrotnie. Serwując na zwycięstwo Polka wykorzystała pierwszą piłkę meczową.

Kolejną rywalką 25-letniej łodzianki będzie rozstawiona z numerem 10. Karolina Muchova. Czeszka wygrała z Australijką Storm Hunter 6:4, 6:0.

Fręch z Muchovą grała wcześniej tylko raz. Uległa jej przy okazji ubiegłorocznego turnieju drużyn narodowych Billie Jean King Cup.