Sport

Turniej WTA w Stuttgarcie – Świątek pokonała Mertens i awansowała do ćwierćfinału

Dodano: 19.04.2024

Liderka światowego rankingu tenisistek Iga Świątek pokonała Belgijkę Elise Mertens 6:3, 6:4 i awansowała do ćwierćfinału halowego turnieju WTA 500 na kortach ziemnych w Stuttgarcie. Jej kolejną rywalką będzie Brytyjka Emma Raducanu lub Czeszka Linda Noskova.

Mecz 22-letniej Polki z 30. w rankingu o sześć lat starszą rywalką trwał ponad półtorej godziny.

W pierwszym secie tenisistka z Raszyna prowadziła już 5:1 i serwowała na wygranie partii, ale dała się przełamać i ostatecznie kilka minut później triumfowała 6:3. Drugi set był bardziej wyrównany i także w nim decydujące okazało się o jedno więcej przełamanie Świątek.

Świątek, która w pierwszej rundzie miała wolny los, wygrała dwie ostatnie edycje turnieju w Stuttgarcie, w którym zwyciężczyni otrzymuje od sponsora imprezy samochód Porsche. Za każdym razem w finale okazywała się lepsza od Białorusinki Aryny Sabalenki, która o awans do półfinału zagra w piątek z Czeszką Marketą Vondrousovą.

Ćwierćfinałowa rywalka Świątek będzie znana jeszcze w czwartek po meczu Raducanu z Noskovą.