Sport

ME 2024 – skład na Austrię bez Lewandowskiego, w ataku Buksa i Piątek

Z Berlina - Maciej Białek (PAP)
Dodano: 21.06.2024
Fot. PAP/Leszek Szymański
Hamburg, Niemcy, 16.06.2024. Napastnik reprezentacji Polski Robert Lewandowski (C) na ławce rezerwowych podczas meczu grupy D piłkarskich mistrzostw Europy z Holandią, 16 bm. w Hamburgu. (js) PAP/Leszek Szymański
Fot. PAP/Leszek Szymański Hamburg, Niemcy, 16.06.2024. Napastnik reprezentacji Polski Robert Lewandowski (C) na ławce rezerwowych podczas meczu grupy D piłkarskich mistrzostw Europy z Holandią, 16 bm. w Hamburgu. (js) PAP/Leszek Szymański
Share
Udostępnij

Wracający po kontuzji Robert Lewandowski nie znalazł się w wyjściowym składzie na mecz piłkarskich mistrzostw Europy z Austrią w Berlinie. Od pierwszych minut szansę w ataku dostaną Adam Buksa i Krzysztof Piątek, a w obronie – wracający po urazie Paweł Dawidowicz. Początek o godz. 18.

Lewandowski leczył kontuzję uda i nie zagrał w niedzielnym meczu z Holandią w Hamburgu (1:2). Od wtorku trenował już z drużyną, ale na razie usiądzie na ławce rezerwowych.

Pod jego nieobecność opaskę kapitana ponownie założy Piotr Zieliński, który po raz 92. wystąpi w reprezentacji.

W porównaniu ze spotkaniem z Holandią trener Michał Probierz dokonał czterech zmian. W miejsce Bartosza Salamona, Tarasa Romanczuka, Kacpra Urbańskiego i Sebastiana Szymańskiego zagrają: wspomniani Dawidowicz i Piątek oraz Jakub Piotrowski i Bartosz Slisz.

Skład reprezentacji Polski: Wojciech Szczęsny – Jan Bednarek, Paweł Dawidowicz, Jakub Kiwior – Przemysław Frankowski, Jakub Piotrowski, Bartosz Slisz, Piotr Zieliński (kapitan), Nicola Zalewski – Adam Buksa, Krzysztof Piątek.

Czytaj także:

Share
Udostępnij

Nasi partnerzy