Sport

Kamil Grosicki, 94-krotny reprezentant, kończy karierę w barwach narodowych

Z Hanoweru - Maciej Białek (PAP)
Dodano: 24.06.2024
Fot. PAP/Leszek Szymański
Dortmund, Niemcy, 24.06.2024. Piłkarz reprezentacji Polski Kamil Grosicki (C) podczas treningu kadry w Dortmundzie, 24 bm. Polacy przygotowują się do jutrzejszego meczu grupy D piłkarskich mistrzostw Europy z Francją. (gj) PAP/Leszek Szymański
Fot. PAP/Leszek Szymański Dortmund, Niemcy, 24.06.2024. Piłkarz reprezentacji Polski Kamil Grosicki (C) podczas treningu kadry w Dortmundzie, 24 bm. Polacy przygotowują się do jutrzejszego meczu grupy D piłkarskich mistrzostw Europy z Francją. (gj) PAP/Leszek Szymański
Share
Udostępnij

Kadra Michała Probierza przeprowadziła w południe ostatni trening w Hanowerze, po którym wyjedzie na wtorkowy mecz Euro 2024 z Francją w Dortmundzie, a następnie odleci do Polski. W trakcie zajęć pożegnał się z kolegami Kamil Grosicki.

94-krotny reprezentant kończy karierę w barwach narodowych.

Przedstawiciele PZPN już dzień wcześniej informowali, że zmieniono plany dotyczące poniedziałkowego treningu. Zajęcia, które były przewidziane w Dortmundzie, odbyły się ostatecznie w bazie kadry w Hanowerze. Po raz ostatni w trakcie Euro 2024.

“Skąd ta zmiana? Dlatego, że tutaj możemy spokojnie trenować i zrobić wszystko, co trzeba” – powiedział selekcjoner Michał Probierz.

Już na początku poniedziałkowych zajęć w akademii Hannoveru 96 selekcjoner zebrał piłkarzy w kółeczku, gdzie wszyscy dowiedzieli się o zakończeniu kariery w kadrze przez Grosickiego. 94-krotny reprezentant Polski, obecnie zawodnik Pogoni Szczecin, otrzymał gromkie brawa, a następnie wyściskał się z każdym z piłkarzy i trenerów.

Trening był tradycyjnie otwarty dla mediów tylko przed kwadrans. Tuż przed wyproszeniem dziennikarzy można było zobaczyć, że ćwiczeń nie dokończył Taras Romanczuk. Pomocnik Jagiellonii Białystok zszedł z boiska i udał się do sztabu medycznego. Prawdopodobnie chodzi o uraz mięśniowy.

Po treningu, ok. godz. 15.30, biało-czerwoni udadzą się autokarem do Dortmundu, a Probierz i kapitan Ronbert Lewandowskiego wezmą tam udział w konferencji prasowej.

Porażki z Holandią 1:2 oraz z Austrią 1:3 sprawiły, że polscy piłkarze – bez względu na wyniki ostatniej kolejki – zajmą czwarte miejsce w grupie D.

Początek wtorkowego meczu z Francją o godz. 18.

Share
Udostępnij

Nasi partnerzy