Lifestyle

W sobotę Półmaraton Rzeszowski. Zamknięte ulice

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 05.04.2024
Fot. Run Rzeszów
Fot. Run Rzeszów
Share
Udostępnij

W sobotę, 6 kwietnia w Rzeszowie odbędzie się 17. PKO PÓŁMARATON RZESZOWSKI. Trasa przebiega ulicami miasta, a to oznacza, że niektóre z nich częściowo lub całkowicie będą wyłączone z ruchu.

Półmaraton rozpocznie się o godz. 9.00. Start do biegu jest przy Centrum Millenium Hall. Dalej trasa będzie przebiegać: al. Wacława Kopisto, Trasą Zamkową (Most Zamkowy), ul. Kilara, ul. Fryderyka Szopena, ul. Targową, al. J. Piłsudskiego, ul. Grunwaldzką, ul. Jana III Sobieskiego, ul. Gałęzowskiego, ul. Mickiewicza, Rynek, ul. J. Słowackiego, ul. Fryderyka Szopena, ul. Hetmańską, Bulwarami nad Wisłokiem, al. J. Piłsudskiego (mostem Lwowskim), Bulwarami nad Wisłokiem, al. Wacława Kopisto, gdzie przy Centrum Millenium Hall usytuowana będzie meta półmaratonu. Wyznaczoną trasą zawodnicy przebiegną dwukrotnie.

Gdzie zamknięte ulice w Rzeszowie

Ulice zaznaczone pogrubioną czcionką będą całkowicie wyłączone z ruchu. Pozostałymi ulicami ruch będzie odbywał się wyznaczonymi pasami, oddzielonymi barierkami i taśmami zabezpieczającymi.

Na al. Piłsudskiego zawodnicy pobiegną lewym pasem przeciwnie do kierunku jazdy. Częściowo zamknięty będzie również Rynek. Na al. Powstańców Warszawy zawodnicy wbiegną na drogę rowerową wzdłuż Stadionu Miejskiego.

Pierwsze utrudnienia (niewymagające zamknięcia ulic) mogą wystąpić już od godz. 3 w nocy, kiedy rozpocznie się rozkładanie elementów zabezpieczających. Cała trasa zamknięta będzie zgodnie z powyższym wykazem w godz. od 7.45 do 12. Jedynie al. Wacława Kopisto od strony ul. Rejtana do ul. Podwisłocze zamknięta będzie od godz. 6 do godz. 14.

Centrum Rzeszowa wyłączone z ruchu

Na poszczególnych odcinkach trasy ruch będzie przywracany stopniowo po przejechaniu radiowozu zamykającego. Utrudnienia powinny zakończyć się do godz. 14 wraz z usunięciem elementów zabezpieczających trasę biegu.  

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego rzeszowskiej komendy. W kluczowych miejscach policjanci będą kierować ruchem i wskazywać możliwe objazdy.

Share
Udostępnij

Nasi partnerzy