Reklama

Lifestyle

2000 biegaczy. W sobotę 17. PKO Półmaraton Rzeszowski

Aneta Gieroń
Dodano: 03.04.2024
Fot. Archiwum Run Rzeszów
Fot. Archiwum Run Rzeszów
Share
Udostępnij

W sobotę, 6 kwietnia 17. edycja PKO Półmaratonu Rzeszowskiego. Na liście startowej jest już ponad 2 tys. biegaczy, którzy mogą się też przyłączyć do akcji charytatywnej „Biegnę dla...” i pomóc małej Klarze.

Zawodnicy wystartują z al. Kopisto o godz. 9, a już od godz. 7 będą mogli skorzystać z biura zawodów przy al. Rejtana, w galerii MH (obok Pizza Hut). Biuro będzie czynne również dzień wcześniej, od godz. 15 do 18.

Którędy biegnie trasa 17. PKO Półmaratonu Rzeszowskiego

Trasa będzie biegła przez most Zamkowy, później Kilara, ulicą Szopena, Targową, Piłsudskiego, Grunwaldzką, Jana III Sobieskiego, Mickiewicza. Przebiegając przez Rynek, skręcimy w Słowackiego, później znów wbiegamy na Szopena, żeby wbiec na Hetmańską. Skierujemy się na ścieżkę przy Wisłoku i pobiegniemy nią aż do mostu Lwowskiego. Tam zmienimy stronę rzeki i dobiegniemy już z powrotem na al. Kopisto, do Millenium Hall.

W trakcie półmaratonu nie zabraknie też trwającej od lat akcji PKO „Biegnę dla…”, w której fundacja banku pomaga dzieciom z niepełnosprawnościami. W tym roku wspiera Klarę, 7-latkę, która choruje na mukowiscydozę. Klara jest podopieczną Fundacji Się Pomaga.

Pobiegnij dla Klary

Wystarczy, że uczestnicy wybiorą specjalną przywieszkę i będą ją mieli w trakcie biegu. Fundacja w zamian za zaangażowanie, przekaże pieniądze na wsparcie leczenia dziewczynki. Przywieszkę „Biegnę dla Klary” można odebrać w biurze zawodów.

Na uczestników sobotniej rywalizacji czekają nagrody w 10 kategoriach  wiekowych. Nagrody finansowe będą w kategorii OPEN dla kobiet i mężczyzn: miejsce I – 1200 zł, miejsce II – 800 zł, miejsce III – 600 zł, miejsce IV – 500 zł miejsce V – 400 zł oraz nagrody finansowe w kategorii najlepszy Polak/Polka oraz najlepszy rzeszowianin i rzeszowianka. Dużo nagród do rozlosowania będzie też wśród zawodników, którzy ukończą półmaraton – mówi Piotr Kowal ze Stowarzyszenia Rzeszów Biega.

Zapisy internetowe na 17. PKO Półmaraton Rzeszowski już się zakończyły. Są jeszcze jednak wolne pakiety, które można odebrać w biurze zawodów. Więcej informacji o rzeszowskim święcie biegaczy: https://runrzeszow.pl/.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy