Reklama

Lifestyle

Szusujemy po czternastu stokach!

Katarzyna Grzebyk
Dodano: 04.01.2013
Chair-lift in blue
Share
Udostępnij
Niewielkie opady śniegu w pierwszych dniach stycznia sprawiły, że po podkarpackich stokach narciarskich jeździ się na ogół dobrze, w dodatku w przyjemnej zimowej scenerii.

ChyrowaSki w Chyrowej k. Dukli  – Ośrodek czynny w godzinach 9.00-21.00. Wyciągi o długości: 900 m, 400 m i 100 m. Naśnieżany, oświetlony i ratrakowany stok ma 130 m szerokości i należy do najszerszych stoków narciarskich w Polsce. Pokrywa śnieżna 40 cm.

KiczeraSki w Puławach Górnych k. Rymanowa – Wyciąg czynny w godzinach 9.00-21.00. Warstwa śniegu 40 cm. Można też skorzystać z kolejnej atrakcji, jaką jest kulig. Promocyjna cena kuligu to: 5zł ulgowy oraz 7 zł normalny. Istnieje możliwość wcześniejszej rezerwacji miejsc.
 
Wyciąg „Pod Dziedzicem” w Gogołowie – Czynny od 10.00 do 21.00. Warunki narciarskie są, a pokrywa śnieżna wynosi 25 cm. Atrakcją w tym sezonie jest specjalny pojazd (tramwaj śnieżny – Sherpa Alpina), który służy do transportu narciarzy między dolną a górną stacją wyciągu. Obok Baru Jaś dostępny jest zimowy plac zabaw dla dzieci z trasą do zjazdu na pontonach, i z karuzelą.

OazaSki w Strzyżowie – Wyciąg czynny w godzinach 9.00 – 21.00. Można korzystać z wszystkich wyciągów (stoku dużego, średniego, małego i nartostrady). Na wszystkich panują bardzo dobre warunki, a pokrywa śnieżna wynosi 30-40 cm. Od połowy grudnia wprowadzono tutaj karnety ulgowe dla studentów oraz zniżki dla grup.

LeskoSki w Weremieniu – Czynny od godz. 9.00 do 20.00. Warunki na stoku: śnieg 40 cm, widoczność bardzo dobra. Do dyspozycji narciarzy również snowpark z nowymi przeszkodami.

Stok narciarski w Przemyślu – Czynna trasa nr 1 o długość 830 m oraz ośla łączka; warstwa śniegu 50-70 cm, warunki bardzo dobre. Poszusować można w godz. 9-21.
 
Gromadzyń i Laworta w Ustrzykach Dolnych – warstwa śniegu wynosi 50 cm, warunki bardzo dobre. Laworta czynna jest w godz. 9-17, Gromadzyń w godz. 9-20.
 
„Złoty Stok” w Krzeszowie nad Sanem – czynny w godz. 10-21, warunki dobre, pokrywa śnieżna ok. 30 cm.
 
Karlików – Wyciąg czynny w godz. 10-20, warunki dobre, widoczność dobra, pokrywa śnieżna 35 cm. Wraz z wyciągiem uruchomiony został punkt gastronomiczny. Miłośnicy snowboardu mogą korzystać ze snowparku.
 
Bystre k. Baligrodu – Wyciąg czynny w godz. 9-17, warunki bardzo dobre, pokrywa śnieżna 30 cm. Do dyspozycji dwie trasy zjazdowe o zróżnicowanym poziomie trudności. Trasa wyczynowa jako jedyna w Bieszczadach posiada homologację FIS. Odbywają się na niej zawody narciarskie (np. Puchar Polski w narciarstwie alpejskim). Świetnie też czują się tu doświadczeni narciarze i snowboardziści. Równolegle poprowadzona jest druga trasa zjazdowa dla początkujących o długości 420 m.
 
Magura Ski Park – Wyciąg czynny w godz. 9-20, warunki dobre, widoczność dobra, pokrywa śnieżna 45 cm.
 
Stok narciarski Mareszka w Świątkowej Wielkiej – Czynny pon.-pt. w godz. 14-19, sob.-niedz. w godz. 9-20. Pokrywa śnieżna 40 cm.
 
Mały Król w Ustrzykach Dolnych – Czynny w godz. 9-17, pokrywa śnieżna 30 cm.

W tym sezonie nieczynne są wyciągi w podrzeszowskiej Babicy oraz Arłamowie. Ze względu na niekorzystne warunki pogodowe na razie zamknięty jest wyciąg narciarski „Staś” w Handzlówce.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy