Reklama

Lifestyle

Zima na Podkarpaciu. Gdzie na weekend na narty

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 08.12.2023
Fot. Pixabay
Fot. Pixabay
Share
Udostępnij

Już w pierwszy weekend grudnia na Podkarpaciu pracowały dwa wyciągi narciarskie. W najbliższych dniach ruszają kolejne. Cały czas działa Kiczera, rusza Gogołów a Wańkowa, Arłamów, Gromadzyń i Laworta ruszą już w ten weekend.

Stacja Narciarska BIESZCZAD.ski Wańkowa

Otwarta w styczniu 2022 roku. To największa i najnowocześniejsza stacja narciarska w województwie podkarpackim.Wyciąg narciarski w Wańkowej posiada najdłuższą w regionie czteroosobową kolejkę linową o długości niemal kilometra, wyciąg talerzykowy oraz trzy ruchome chodniki. W Wańkowej są też: przedszkole narciarskie, szkoła narciarsko-snowboardowa oraz wypożyczalnia sprzętu.

Długość tras: 2×1200 m, 1550 m, 2x 1350 m, 500 m i 250 m

Wyciąg w Wańkowej działał już w miniony weekend a ponowny start w ten piątek, 8 grudnia.

Stacja Narciarska „Gromadzyń” w Ustrzykach Dolnych

Na narciarzy czekają: kolej linowa, wyciągi orczykowe i talerzykowe. Stok umiejscowiony jest na wzgórzu Gromadzyń w Paśmie Równi. Infrastruktura stoku obejmuje dwa dwuosobowe wyciągi orczykowe (700 m każdy) oraz wyciąg talerzykowy o długości 300 m i mniejszy, 200-metrowy. Trasy są oświetlone, sztucznie naśnieżane i ratrakowane. Dodatkowo na terenie stacji znajduje się szkółka narciarsko-snowboardowa, wypożyczalnia sprzętu oraz serwis.

Długość tras: 750 m (z homologacją „FIS” na slalom), 800 m, 900 m

Wyciąg ruszy 9 grudnia.

Stacja Narciarska LAWORTA SKI W Ustrzykach Dolnych

Stacja oferuje m.in. dogodny wyciąg krzesełkowy. Główna trasa o długości 1250 metrów posiada homologację FIS na slalom oraz slalom gigant. Stoki są oświetlone, sztucznie naśnieżane i regularnie przygotowywane przez ratraki. Dodatkowo oferuje trasę snowtubingową o długości 100 metrów.

Długość tras: 1250 m (z homologacją „FIS” na slalom i slalom gigant), 1150 m, 300 m, 200 m, 100 m

Start sezonu zaplanowano na piątek 8 grudnia.

Stacja narciarska Gogołów.Ski

Stacja narciarska Gogołów.Ski zlokalizowana jest nieopodal Jasła. Główny stok oferuje  trasę zjazdową o długości 700 metrów. Jest oświetlony, naśnieżany i ratrakowany.

Długość trasy: 700 m

Start sezonu w czwartek, 7 grudnia.

Stacja narciarska Arłamów

Miejsce znane z oferty sportowej przyciąga latem i zimą. W sezonie zimowym funkcjonująca przy hotelu stacja narciarska zaprasza nie tylko wypoczywających w hotelu gości ale też przyjezdnych jednodniowych.

Narciarze w Arłamowie mogą korzystać z 3 wyciągów.

Wyciągi ruszają w sobotę, 9 grudnia.

Ośrodek Narciarski KiczeraSki w Puławach

Stacja narciarska w Puławach wystartowała 5 grudnia i cały czas działa. W Puławach funkcjonują 4 wyciągi w tym jeden krzesełkowy a narciarze i snowboarderzy mogą szaleć na 5 trasach o zróżnicowanym poziomie trudności. Na miejscu jest szkółka narciarska i wypożyczalnia sprzętu.

Długość tras: 1 200 m, 1 000 m, 900 m, 150 m, 300 m

Wyciągi działają codziennie.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy