Reklama

Lifestyle

Targi Vintage na Śreniawitów w tym roku po raz trzeci

Alina Bosak
Dodano: 07.10.2022
67831_vintage
Share
Udostępnij
W sobotę i niedzielę, 8-9 października, w kamienicy przy ul. Śreniawitów 7 odbędą się trzecie Targi Vintage Rzeszów. Artystyczno-modowe przedsięwzięcie ma już w Rzeszowie swoich fanów. Tym razem do wyszukania ubrania vintage na jesień i zimę. Dodatki, buty, torebki i biżuteria. 
 
Zainicjowane przez Klaudię Mazur, Martę Ożóg i Magdalenę Krupę Targi Vintage Rzeszów po raz pierwszy odbyły się w kwietniu. Kamienica przy Placu Śreniawitów zmieniła się wtedy w galerię sztuki, w której spotka się moda ze sztuką. W najbliższy weekend znów otwiera swoje podwoje dla tych, którzy chcą upolować coś szczególnego.

Ciekawi projektanci

Pojawią się także nowi, jak i obecni już wcześniej wystawcy. Wśród nich:
 
Magdalena Wilk-Dryło – absolwenta Instytutu Sztuk Pięknych w Rzeszowie oraz Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie. Na co dzień zajmuje się tworzeniem stylizacji, kostiumów scenicznych zarówno dla osób publicznych jak i prywatnych. Posiada swoją pracownię w Rzeszowie, w której realizuje niebanalne projekty na różne okazje. Współpracowała z wieloma artystami z pierwszych stron gazet i na swoim koncie ma wiele sukcesów artystycznych. Na targach zaprezentuje również stylizacje Vintage.
 
Agata Bauman z marką KOIKO: – KOIKO to artystyczna odzież i dodatki malowane farbami do tkanin inspirowane kobiecą naturą i emocjami. Główną bohaterką prac jest kobieta z kolczykami, stąd nazwa KOIKO co oznacza KOBIETA I KOLCZYK. Wszystkie malowane wizerunki są wytworem mojej wyobraźni. Maluję kobiety wojowniczki, boginie, księżniczki. Barwy ukazane w malowidłach odpowiadają określonym emocjom. Dla ukazania dostojności i piękna każdej kobiety używam barw starego złota, srebra lub miedzi – opisuje Agata Bauman.
 
Fot. KOIKO
 
Ola z Shironi Haft: – Haft jest niezwykle trwałą metodą zdobienia tkanin, znaną od wieków, nawet po wielu latach zachowuje swój kolor i strukturę. Tkaniny zdobione haftem zyskują nowe „życie”, są eleganckie, cechuje je wytworność oraz swego rodzaju luksus – mówi Ola.

Godziny targowe

Organizatorki obiecują, że na targach będą wyszukane ubrania vintage, wyjątkowe wzory, ponadczasowe klasyki, dodatki, buty, torebki i biżuterię na jesienne i zimowe miesiące.
Targi potrwają dwa dni. W sobotę są czynne w godz. 11 – 20, a w niedzielę w godz. 12 – 18. 
 
Targi na Śreniawitów. Fot. Sebastian Augustyn/Facebook/TVAR
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy