Kraków

W Krakowie rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe Jana A.P. Kaczmarka

Beata Kołodziej / PAP
Dodano: 25.05.2024
Fot. PAP/Łukasz Gągulski
Kraków, 25.05.2024. Uroczystości pogrzebowe kompozytora Jana A.P. Kaczmarka w kościele świętych Piotra i Pawła w Krakowie, 25 bm. Autor muzyki do ponad 70 filmów długometrażowych i dokumentalnych oraz polskich i amerykańskich spektakli teatralnych, laureat Oscara Jan A.P. Kaczmarek zmarł 21 bm. w wieku 71 lat. (ad) PAP/Łukasz Gągulski
Fot. PAP/Łukasz Gągulski Kraków, 25.05.2024. Uroczystości pogrzebowe kompozytora Jana A.P. Kaczmarka w kościele świętych Piotra i Pawła w Krakowie, 25 bm. Autor muzyki do ponad 70 filmów długometrażowych i dokumentalnych oraz polskich i amerykańskich spektakli teatralnych, laureat Oscara Jan A.P. Kaczmarek zmarł 21 bm. w wieku 71 lat. (ad) PAP/Łukasz Gągulski
Share
Udostępnij

Rodzina, przyjaciele i fani żegnają w sobotę Jana A.P. Kaczmarka, wybitnego kompozytora muzyki filmowej, zdobywcy Oscara. W kościele świętych Piotra i Pawła w Krakowie rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe. Po mszy nastąpi przewiezienie zmarłego na cmentarz Rakowicki, gdzie spocznie w Alei Zasłużonych.

Jeden z najwybitniejszych kompozytorów muzyki filmowej, zdobywca Oscara za muzykę do filmu “Marzyciel”, zmarł we wtorek w wieku 71 lat. Cierpiał na MSA – rzadkie schorzenie neurologiczne zwane zanikiem wieloukładowym.

Urodzony i wychowany w Wielkopolsce, w rodzinie muzycznej, absolwent prawa na uniwersytecie w Poznaniu, w 1989 r. wyjechał do Kalifornii i tam spędził ok. 30 lat. Przez ostatnią niemal dekadę mieszkał w Krakowie z żoną i synem.

Jan A. P. Kaczmarek jest autorem muzyki do tak znanych filmów jak: “Całkowite zaćmienie”, “Plac Waszyngtona”, “Horsemen – jeźdźcy Apokalipsy”, “Aż po grób”, “Dzieci Ireny Sendlerowej”.

Czytaj także:

Share
Udostępnij

Nasi partnerzy