Kraków

Marsz Równości pod patronatem prezydenta Krakowa

Źródło: krakow.pl
Dodano: 10.05.2024
Fot. materiały prasowe, Stowarzyszenie Queerowy Maj
Fot. materiały prasowe, Stowarzyszenie Queerowy Maj
Share
Udostępnij

Prezydent Aleksander Miszalski podjął swoją pierwszą decyzję dotyczącą patronatu – będzie to patronat nad Marszem Równości. Planuje również udział w Marszu oraz zapowiedział wywieszenie Tęczowej Flagi na magistracie.

Tegoroczna edycja Marszu Równości odbędzie się 18 maja. Jak napisał prezydent Krakowa w piśmie do organizatorów – Stowarzyszenia „Queerowy Maj”, prezydenckie poparcie w tym roku ma wyjątkową rangę, przede wszystkim z racji jubileuszu dwudziestolecia Marszu. Równocześnie jest to też dla niego szczególny moment osobisty, Marsz Równości 2024 jest bowiem pierwszym wydarzeniem, które zdecydował się objąć patronatem już w pierwszym dniu na stanowisku prezydenta Krakowa.

To symboliczne podkreślenie zaangażowania w budowanie Krakowa jako miasta wrażliwego i tolerancyjnego, otwartego, będącego domem dla wszystkich. Nie bez powodu Kraków ma w swoim herbie symbol otwartych bram. Równość, wolność, solidarność i szacunek dla inności, to wartości, którymi nasze miasto chce się wyróżniać.

Aleksander Miszalski, jako pierwszy prezydent Krakowa w historii, wyraził też chęć uczestniczenia w Marszu, zapowiedział także wywieszenie na magistracie Tęczowej Flagi.

Czytaj także:

Share
Udostępnij

Nasi partnerzy