Kraków

Małopolska mocna w 1/16 Pucharu Polski

Dodano: 04.10.2023
Fot. Łączy nas Piłka / Paula Duda
Fot. Łączy nas Piłka / Paula Duda
Share
Udostępnij

Stal Mielec, Stal Rzeszów czy Polonia Warszawa – to część rywali małopolskich drużyn w Pucharze Polski. Aż 5 drużyn z województwa małopolskiego nadal walczy w 1/16 Pucharu. 29 września reprezentanci naszego regionu poznali swoich rywali, na przygotowania mają lekko ponad miesiąc.

Puchar Polski w piłce nożnej odbywa się każdego roku. Wyjątkową cechą tych rozgrywek jest możliwość udziału drużyn z najniższych poziomów rozgrywek ligowych. Prawdą jest, że starcie drużyny A-klasowej z zespołem z Ekstraklasy czy I Ligi powinno zakończyć się przewidywalnie, ale futbol przynosił już różne niespodzianki.

W Fazie 1/16 tegorocznej edycji Pucharu Polski znalazło się aż 5 drużyn z województwa małopolskiego. Są to Cracovia Kraków, Puszcza Niepołomice (PKO BP Ekstraklasa), Wisła Kraków, Termalica Bruk-Bet Nieciecza (Fortuna I Liga) oraz Garbarnia Kraków (III Liga).

Spośród wszystkich drużyn najbardziej imponującą drogę przebyła Garbarnia, która w fazie 1/64 rozgrywek pokonała 2-1 Sandecję Nowy Sącz (II Liga), a w 1/32 pokonała również wynikiem 2-1 drużynę z ekstraklasy – Radomiak Radom.

Tak prezentują się pary meczowe nadchodzącej fazy turnieju:

  • Cracovia – Zagłębie Lubin
  • Garbarnia Kraków – Stal Mielec
  • Stal Rzeszów – Puszcza Niepołomice
  • Termalica Nieciecza – Piast Gliwice
  • Wisła Kraków – Polonia Warszawa

Wszystkie spotkania odbędą się 1 listopada 2023 o godzinie 17:00. Prawa transmisyjne do transmisji Pucharu Polskie ma telewizja Polsat.

Share
Udostępnij

Nasi partnerzy