Kraków

Jak nakazuje tradycja, smoki znów opanują Kraków!

Źródło: krakow.pl
Dodano: 06.06.2024
Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe
Share
Udostępnij

Już 8–9 czerwca odbędzie się 23. Wielka Parada Smoków organizowana przez Teatr Groteska, tym razem pod hasłem „Smoki bajek, baśni i powieści”. Przed nami wielkie widowisko plenerowe na Wiśle, Smoczy Piknik Rodzinny oraz parada, która przejdzie ulicami miasta.

W sobotę i niedzielę – 8 i 9 czerwca, widzimy się na Smoczym Pikniku Rodzinnym, organizowanym na bulwarze Czerwieńskim. Na uczestników czekać będą stanowiska partnerów wydarzenia, gry, zabawy, animacje i konkursy z nagrodami.

W sobotni wieczór, 8 czerwca, tak, jak do tej pory, u stóp Wawelu odbędzie się zapierające dech w piersiach wielkie widowisko plenerowe na Wiśle. Największą atrakcją będą ogromne latające smoki, animowane na barkach i statkach przez aktorów i współpracowników Teatru Groteska. Imprezę wzbogacą zaskakująca oprawa świetlna i laserowa oraz zachwycająca muzyka. Podobnie jak w poprzednich latach, tegoroczne widowisko będzie miało proekologiczną formułę.

A w niedzielę maszerujemy z Plant przez ulicę Grodzką na Rynek Główny w Paradzie Smoków − start w samo południe!

Szczegółowy program:

Smoczy Piknik Rodzinny

  • sobota, 8 czerwca, godz. 10.00–20.00
  • niedziela, 9 czerwca, godz. 10.00–19.00

Wielkie Widowisko Plenerowe na Wiśle

  • sobota, 8 czerwca, godz. 22.00

Parada Smoków

  • niedziela, 9 czerwca, godz. 12.00, przemarsz z Plant ulicą Grodzką na Rynek Główny

Wielka Parada Smoków to przedsięwzięcie, które na stałe wpisało się w kalendarz kulturalnych wydarzeń lubianych przez mieszkanki i mieszkańców Krakowa oraz przyciągających gości z różnych stron kraju i świata. Dodatkowe informacje.

Ze względu na prognozowaną zwiększoną frekwencję pasażerską, w sobotę i niedzielę, 8 i 9 czerwca, zostaną wprowadzone wzmocnienia w funkcjonowaniu linii komunikacji miejskiej.

Czytaj także:

Share
Udostępnij

Nasi partnerzy