Kraków

9. Cracovia Półmaraton Królewski – kluczowe informacje dla biegaczy

Półmaraton Królewski / Opracowanie SŁ
Dodano: 20.09.2023
Canva
Canva
Share
Udostępnij

Niewiele dni pozostało do 9. Cracovia Półmaratonu Królewskiego. Już 8 października około 8000 biegaczy wspólnie wyruszy na krakowskie ulice, aby wspólnie promować sport. Jak wziąć w nim udział?


Półmaraton Cracovia cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród profesjonalnych biegaczy, jak i amatorów czy półamatorów. W ubiegłym roku w biegu wzięło udział 5844 zawodników i jedynie 37 z nich nie ukończyło zawodów.

Strefa startu i mety ponownie zagości pod Tauron Areną przy ul. Lema. Półmaraton pobiegnie przez Rondo Mogilskie i Lubicz, następnie skręci w okolice starego Szpitala Uniwersyteckiego i na Westerplatte. Dalej uczestnicy poruszać się będą w stronę płyty Rynku Głównego i Podzamcza, aby stamtąd ostatnią część biegu pokonać Bulwarami aż do Miedzianej. Stamtąd ruszą już do Aleją Pokoju i Jana Pawła II.

Rejestracja online na półmaraton będzie dostępna do 26 września lub do wyczerpania dostępnych miejsc. Jeśli pozostaną wolne sloty, możliwe będzie dokonywanie zapisów osobiście w Biurze Zawodów w dniach 6 i 7 października. Dotyczy to następujących wydarzeń: 9. Cracovia Półmaraton Królewski oraz towarzyszących eventów: Piątka dla krakowskiego sportu oraz Mini Melts Kraków Run.

Informator dla uczestników 9. Cracovia Półmaratonu Królewskiego i wydarzeń towarzyszących jest również dostępny TUTAJ.

Plik PDF do pobrania TUTAJ.

Share
Udostępnij

Nasi partnerzy