Reklama

Kraj

Szef Kancelarii Sejmu: trwa przeszukanie pokoju M. Wosia w hotelu poselskim

nno/ godl/ lm/PAP
Dodano: 27.03.2024
Warszawa, 08.02.2024. Poseł PiS Michał Woś podczas konferencji prasowej na korytarzu Sejmu w Warszawie, 8 bm. Fot. PAP/Tomasz Gzell
Warszawa, 08.02.2024. Poseł PiS Michał Woś podczas konferencji prasowej na korytarzu Sejmu w Warszawie, 8 bm. Fot. PAP/Tomasz Gzell
Share
Udostępnij

W pokoju posła Michała Wosia w hotelu poselskim trwają czynności prowadzone przez służby – poinformował w środę szef Kancelarii Sejmu Jacek Cichocki. Podkreślił, że działania służb odbywają się za zgodą marszałka Sejmu Szymona Hołowni.

“Trwają właśnie w hotelu poselskim czynności prowadzone przez służby, w pokoju posła Michała Wosia. To jest przeszukanie” – powiedział Cichocki, zaznaczając, że działania te odbywają się w obecności posła.

W pokoju posła Michała Wosia w hotelu poselskim trwają czynności

“O konieczności przeprowadzenia tych czynności został poinformowany pan marszałek, wyraził na to zgodę, ponieważ służby mają takie prawo w ramach czynności śledczych prowadzonych pod nadzorem prokuratury, ale postawił warunek, żeby właśnie przy tym przeszukaniu był obecny pan poseł” – dodał.

Cichocki dodał też, że działania służb “przebiegają spokojnie i zakończą się do południa”.

Przypomniał też, że immunitet poselski to immunitet osobisty i dotyczy wolności osobistych posła, natomiast nie rozciąga się na jego np. biura mieszkanie. “Służby prowadząc te czynności pod nadzorem prokuratury mają prawo dokonywać takich działań” – dodał.

Badanie wydatkowania środków z Funduszu Sprawiedliwości

Na polecenie prokuratorów Prokuratury Krajowej, badających wydatkowanie środków z Funduszu Sprawiedliwości, we wtorek w różnych miejscach kraju odbyły się przeszukania, m.in. domu b. szefa MS Zbigniewa Ziobry. W sprawie zatrzymano łącznie pięć osób – czworo “byłych i obecnych” urzędników Ministerstwa Sprawiedliwości oraz Michała O., beneficjenta funduszu.

Główny cel Funduszu Sprawiedliwości to, w założeniu, pomoc ofiarom przestępstw. NIK w 2021 r. zarzuciła, że w praktyce zatracił on charakter funduszu celowego, dublował wydatki wielu organów państwowych, a ponad 60 proc. środków trafiało na zadania inne niż bezpośrednia pomoc pokrzywdzonym przestępstwem.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy