Reklama

Kraj

Tusk: chodzi o to, żeby prokuratura zajmowała się nieuczciwymi politykami

lui/ mrr/PAP
Dodano: 28.03.2024
Warszawa, 19.03.2024. Konferencja prasowa w siedzibie KPRM w Warszawie, 19 bm. premiera Donalda Tuska po posiedzeniu rządu. Fot. PAP/Radek Pietruszka
Warszawa, 19.03.2024. Konferencja prasowa w siedzibie KPRM w Warszawie, 19 bm. premiera Donalda Tuska po posiedzeniu rządu. Fot. PAP/Radek Pietruszka
Share
Udostępnij

Chodzi o to, żeby prokuratura zajmowała się nieuczciwymi politykami. Całkiem niedawno było odwrotnie – podkreślił w środę premier Donald Tusk.

“Chodzi o to, żeby prokuratura zajmowała się nieuczciwymi politykami. Całkiem niedawno było odwrotnie” – napisał w środę szef rządu na portalu X.

Przeszukano domy b. ministra sprawiedliwości, posła PiS i polityka SP Zbigniewa Ziobry

We wtorek i środę u 25 osób w kilkudziesięciu miejscach w kraju, na polecenie prokuratorów prowadzących śledztwo ws. wykorzystania środków z Funduszu Sprawiedliwości, ABW wraz z prokuratorami prowadziła przeszukania i zatrzymania. Przeszukano m.in. domy b. ministra sprawiedliwości, posła PiS i polityka Suwerennej Polski Zbigniewa Ziobry oraz pokój b. wiceministra sprawiedliwości, posła klubu PiS Michał Wosia w hotelu sejmowym.

Nieprawidłowości w Funduszu Sprawiedliwości

Pięciu zatrzymanym przez ABW w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości w Funduszu Sprawiedliwości prokuratura przedstawiła zarzuty, a wobec trojga z nich skieruje do sądu wnioski o areszt – poinformował w środę rzecznik Prokuratury Krajowej Przemysław Nowak. Śledczy chcą aresztu dla trzech osób: byłej dyrektor departamentu Funduszu Sprawiedliwości w Ministerstwie Sprawiedliwości Urszuli D., obecnej zastępczyni dyrektor tego departamentu Karoliny K. oraz Michała O. – beneficjenta środków z FS z fundacji “Profeto”, w obawie matactwa z ich strony.

Prokurator Nowak zaznaczył, że w tym wątku sprawy wcześniej dwie inne osoby usłyszały już zarzuty, o czym PK do tej pory nie informowała i nadal nie ujawnia szczegółów ze względu na interes śledztwa.

Nowak zapowiedział analizę materiału ze śledztwa i zebranych podczas przeszukań we wtorek i środę informacji pod kątem możliwości wniesienia o uchylenie immunitetu politykom.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy