Reklama

Kraj

Dworczyk: pierwsza partia 120 tys. szczepionek Johnson & Johnson w połowie przyszłego tygodnia

Mateusz Roszak / PAP
Dodano: 08.04.2021
53089_38946849_38946817-resizer-750q75
Share
Udostępnij
Pierwsza partia 120 tys. szczepionek Johnson & Johnson ma trafić do Polski w połowie przyszłego tygodnia, przed planowanym wcześniej terminem – poinformował szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk po czwartkowej rozmowie premiera Mateusza Morawieckiego z szefową KE Ursulą von der Leyen.

O rozmowie z szefową KE premier poinformował w czwartek podczas wizyty w Skierniewicach. Podkreślił, że poruszy temat zwiększenia dostaw szczepionek do Polski.

"Od miesięcy premier Mateusz Morawiecki interweniuje w UE ws. przyspieszenia dostaw szczepionek do Polski. Dziś kolejna rozmowa premiera z przewodniczącą Ursulą von der Leyen. Pierwsza partia – 120 tys. szczepionek Johnson & Johnson ma trafić do Polski już w połowie przyszłego tygodnia, przed planowym wcześniej terminem!" – poinformował szef KPRM w czwartek na Twitterze.

Preparat firmy Johnson & Johnson to czwarta szczepionka, która została zatwierdzona w UE, po preparatach firm: Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca. Szczepionka jest już podawana w Stanach Zjednoczonych i RPA, ale została zatwierdzona również w Kanadzie. 

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy