Reklama

Biznes

Adam Dziedzic, poseł PSL na prezydenta Rzeszowa

Aneta Gieroń, PAP
Dodano: 18.02.2024
Adam Dziedzic. Fot. Marcin Obara /PAP
Adam Dziedzic. Fot. Marcin Obara /PAP
Share
Udostępnij

Adam Dziedzic, w przeszłości wójt gminy Świlcza, od października ubiegłego roku poseł PSL, zapowiedział w piątek, podczas konwencji lokalnych struktur PSL w Łańcucie, że powalczy o fotel prezydenta Rzeszowa. Wybory samorządowe 7 kwietnia.

Podczas konwencji PSL-u w Łańcucie, Adam Dziedzic, przedstawił liderów list do sejmiku województwa i przypomniał, że ubiegłoroczne październikowe wybory pokazały, iż PSL i Polska 2050 są trzecią siłą polityczną w Polsce.

Mieliśmy bardzo dobry wynik wyborczy i chcemy go przekuć na zwycięstwo w kolejnych wyborach, tym razem samorządowych. Nasi kandydaci to sprawdzone osoby i będziemy ich wspierać – mówił Dziedzic.

Trzecia Droga chce walczyć o 8 mandatów w sejmiku województwa podkarpackiego

Na Podkarpaciu jest 5 okręgów do sejmiku województwa. W okręgu obejmującym m.in. Przemyśl z 2 miejsca na liście Trzeciej Drogi startować będzie działaczka PSL Małgorzata Dachnowicz. Liderem tej listy ma być osoba wskazana przez Polskę 2050. Na razie nikt nie został wybrany.

Z okręgu obejmującego m.in. Mielec i Dębicę liderem listy będzie dotychczasowy radny PSL w podkarpackim sejmiku Jan Tarapata, z 2 miejsca wystartuje Wiesław Lada.

W okręgu obejmującym m.in. Krosno i Sanok liderem listy będzie obecny radny PSL w sejmiku, dr Dariusz Sobieraj.

W okręgu rzeszowskim liderem PSL będzie działacz PSL z Podkarpackiej Izby Rolniczej Zbigniew Micał, który startować będzie z 2 miejsca, pierwsze zaś obsadzi Polska 2050.

W okręgu, obejmującym m.in. Tarnobrzeg listę otworzy Tadeusz Zych.

– Dzisiejsze notowania wskazują, że Trzecia Droga może liczyć na ok. 20 proc. poparcia. Gdyby przeliczyć to na mandaty możemy dostać ich 8, obecnie mamy 3. Idziemy do zwycięstwa, aby realizować misję posługi publicznej, samorządowej, wsłuchując się w potrzeby mieszkańców Podkarpacia – mówił poseł PSL.

Adam Dziedzic z PSL powalczy o fotel prezydenta Rzeszowa

Adam Dziedzic zapowiedział także, że wystartuje w wyborach na prezydenta Rzeszowa. 

Wiem, że to zaskoczenie, ale dochodzą do nas sygnały, że coś nie zagrało, być może to kwestia krótszej kadencji obecnego prezydenta Rzeszowa- dodał.

Obecnie prezydentem Rzeszowa jest Konrad Fijołek, który został wybrany w przedterminowych wyborach w czerwcu 2021 roku, po tym jak ze stanowiska zrezygnował wieloletni włodarz stolicy Podkarpacia Tadeusz Ferenc. Fijołka w wyborach poparły wszystkie będące wówczas w opozycji partie polityczne.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy