Sport

UEFA współorganizatorem Złotej Piłki

Sport Biznesistyl
Dodano: 03.11.2023
Złota piłka
Zdjęcie: konsolowe.info
Share
Udostępnij

UEFA i Groupe Amaury, właściciel magazynów France Football i L’Équipe, ogłosili partnerstwo w celu wspólnej organizacji “Złotej Piłki” od 2024 roku. UEFA i Groupe Amaury mają na celu podniesienie prestiżu i zasięgu tej prestiżowej nagrody.

Zgodnie z umową, Groupe Amaury pozostanie właścicielem marki “Złota Piłka” i nadal będzie kontrolować proces głosowania, zachowując jego niezależność i system.

“UEFA wniesie do projektu swoją wiedzę i ekspertyzę w dziedzinie piłki nożnej, a także będzie promować prawa komercyjne na skalę światową i organizować doroczny wieczór galowy z wręczeniem nagród.

Dodatkowo zostaną dodane nowe nagrody dla najlepszych trenerów roku w piłce męskiej i żeńskiej, podkreślając ich nieoceniony wkład w sukcesy drużyn.

Zachowana zostanie również lista obecnych nagród, w tym “Złota Piłka” męska, “Złota Piłka” żeńska, trofeum Copa (najlepszy zawodnik poniżej 21 roku życia), trofeum Yashin (najlepszy bramkarz), trofeum Gerd Müllera (najlepszy strzelec poprzedniego sezonu), nagroda dla najlepszego klubu sezonu w piłce męskiej, nagroda dla najlepszego klubu sezonu w piłce żeńskiej oraz nagroda imienia Sokratesa (za pracę humanitarną)” – poinformowała UEFA.

Należy również zaznaczyć, że UEFA przestanie przyznawać nagrodę dla najlepszego piłkarza roku w Europie (nagroda przyznawana była od 2011 roku).

Przypomnijmy, że “Złota Piłka” jest corocznie przyznawana przez France Football od 1956 roku.

Share
Udostępnij

Nasi partnerzy