Sport

Turniej ATP w Miami – Hubert Hurkacz awansował do trzeciej rundy

wkp/PAP
Dodano: 24.03.2024
Miami, USA, 24.03.2024. Polak Hubert Hurkacz poczas meczu z Alexandrem Szewczenko z Kazachstanu w drugiej rundzie turnieju tenisowego ATP Masters 1000 w Miami., 23 bm. Fot. PAP/Marcin Cholewiński

Hubert Hurkacz awansował do trzeciej rundy turnieju ATP rangi 1000 w Miami. Rozstawiony z numerem ósmym polski tenisista pokonał Kazacha Aleksandra Szewczenkę 6:4, 6:7 (2-7), 6:3. Spotkanie trwało blisko dwie godziny.

23-letni Szewczenko w światowym rankingu zajmuje 58. miejsce. Hurkacz mierzył się z nim po raz trzeci i odniósł trzecie zwycięstwo.

W pierwszym secie o wygranej Polaka zadecydowało jedyne przełamanie w dziewiątym gemie. W drugiej partii obaj tenisiści serwowali bardzo dobrze i potrzebny był tie-break. Szewczenko spisał się w nim bezbłędnie. Szybko objął prowadzenie 5-1 i po chwili wyrównał stan meczu.

Hubert Hurkacz w turnieju ATP

Set trzeci miał podobny przebieg do pierwszego. Hurkacz nadal serwował bardzo dobrze, a Kazachowi ponownie przydarzył się jeden moment słabości. Dał się przełamać w szóstym gemie i powstałej wówczas straty już nie odrobił.

27-letni wrocławianin posłał w całym meczu aż 28 asów, a jego rywal zaledwie pięć.

Turniej tenisowy w Miami

Kolejnym rywalem Hurkacz, który w Miami wygrał w 2021 roku, będzie albo rozstawiony z numerem 28 Amerykanin Sebastian Korda, albo Hiszpan Roberto Bautista-Agut.

Wynik meczu 2. rundy singla:

Hubert Hurkacz (Polska, 8) – Aleksander Szewczenko (Kazachstan) 6:4, 6:7 (2-7), 6:3.