Sport

Stal Rzeszów przegrywa z Lechem Poznań, Śląsk zatrzymany, Lech i Zagłębie coraz wyżej

Źródło: PZPN
Dodano: 21.10.2024
Share
Udostępnij

Jedenasta seria spotkań w Centralnej Lidze Juniorów tylko z pozoru nie przyniosła zmian w tabeli. Na czele dwie warszawskie ekipy, a przerwana seria zwycięstw Śląska oznacza, że na trzecie miejsce wskoczył Lech Poznań. W strefie spadkowej bez jakichkolwiek roszad, ale zarówno w czołówce, jak i wśród drużyn walczących o utrzymanie coraz większy ścisk, co tylko zwiastuje jeszcze większe emocje w kolejnych tygodniach. Stal Rzeszów przegrywa wyjazdowy mecz z Lechem Poznań.

Faworyta w meczu Escoli z Pogonią Szczecin nie trudno było wskazać, gdyż Portowcy w tym sezonie jak na razie mocno zawodzą i znajdują się w strefie spadkowej. W meczu z liderem wysoko jednak zawiesili poprzeczkę. Już po niespełna kwadransie gry objęli prowadzenie, a celnym strzałem z rzutu karnego popisał się Maksymilian Bogusławski. W pierwszej połowie gospodarze wyrównali, ale szalę zwycięstwa przechylili na swoją korzyść dopiero w ostatnim kwadransie, za sprawą zmienników: Jakuba Haponiuka oraz Mateusza Paszkiela.

Okazałe zwycięstwa odniosły dwie najlepsze drużyny ubiegłego sezonu, czyli Legia Warszawa i Lech Poznań. Wygrana 7:1 stołecznej ekipy w meczu z ostatnią w tabeli Wartą Poznań nie jest większym zaskoczeniem, tym bardziej, że Legioniści chcieli się zrehabilitować za ubiegłotygodniową porażkę z Wisłą Kraków. Kolejnego gola strzelił Przemysław Mizera, w drugiej połowie dwa trafienie zapisał na swoje konto Igor Skrobała. Dużo większym zaskoczeniem są rozmiary wygranej Lecha Poznań w meczu ze Stalą Rzeszów. Kolejorz nie dał beniaminkowi żadnych szans, strzelając aż pięć goli. Zespół z Podkarpacia, który w pewnym momencie znajdował się blisko ligowego podium, w trzech ostatnich meczach nie zdobył ani jednego punktu i stracił aż 12 bramek…

Lechia Gdańsk zatrzymała zwycięski marsz Śląska. Wrocławianie wygrali sześć kolejnych spotkań, ale w meczu z drużyną z Trójmiasta musieli zadowolić się remisem. Pojedynek ten dostarczył ogromnych emocji, bo Lechia w pierwszej połowie objęła prowadzenie i przez blisko godzinę utrzymywała korzystny rezultat. Z czasem Śląsk wyrównał, a na cztery minuty przed końcem spotkania objął nawet prowadzenie. Ostatnie słowo należało jednak do gości, którzy zdołali uratować jeden punkt po bramce Adama Kardasia.

Serię zwycięstw kontynuuje natomiast inny zespół z Dolnego Śląska, Zagłębie. Lubinianie pokonali wyżej notowaną przed tym meczem Wisłę Kraków, która na dodatek przystąpiła do meczu opromieniona zwycięstwem nad Legią. W Lubinie dla Białej Gwiazdy wszystko również bardzo dobrze się rozpoczęło, bo od gola Szymona Kawały w pierwszym kwadransie. Gospodarze wyrównali tuż przed przerwą, natomiast w drugiej odsłonie zadali decydujący cios. Zagłębie w pięciu ostatnich meczach zanotowało cztery zwycięstwa i w tabeli przeskoczyło Wisłę.

Na fali wznoszącej także Jagiellonia, która wygrała drugi mecz z rzędu, tym razem w Opolu. Po trzech porażkach przełamała się Cracovia, która po trzy punkty sięgnęła w Gdyni. Wynik w tym spotkaniu został ustalony już w pierwszej połowie, dla Arki czwarty mecz z rzędu bez wygranej oznacza coraz większe kłopoty i „umocnienie” się w strefie spadkowej.

Z drużyn będących „pod kreską” poprawiła swoją pozycję jedynie Polonia Warszawa, która trzy punkty wywiozła z Zabrza. Górnicy po dwóch wygranych w tym spotkaniu byli faworytem, ale ton rywalizacji na boisku nadawali dość niespodziewanie goście. W pierwszej połowie objęli prowadzenie, ale po tym jak Górnik doprowadził do wyrównania na początku drugiej odsłony, goście zadali decydujące dwa ciosy w ostatnim kwadransie. Bohaterem tej części spotkania był niewątpliwie Aleksander Gołoś, który zawinił przy bramce dla zabrzan, ale potem w pełni się zrehabilitował dwukrotnie pokonując bramkarza gospodarzy.

CLJ – 11k.

Escola Varsovia Warszawa – Pogoń Szczecin 3:1 (1:1)

Bramki: Jakub Leśniewski 42, Jakub Haponiuk 76, Mateusz Paszkiel 84 – Maksymilian Bogusławski 12 k

Lech Poznań – Stal Rzeszów 5:0 (3:0)

Bramki: Patryk Prajsnar 15, Jakub Falkiewicz 24, Karol Delikat 44, Wojciech Szymczak 70 k, Bartosz Zaranek 90

Śląsk Wrocław – Lechia Gdańsk 2:2 (0:1)

Bramki: Bartłomiej Noczyński 78 k, Ołeksandr Hawryłenko 86 – Marcel Bajko 27, Adam Kardaś 88

Legia Warszawa – Warta Poznań 7:1 (3:0)

Bramki: Przemysław Mizera 8, Samuel Kováčik 20, Tomasz Rojkowski 30, Mikołaj Kotarba 59, Igor Skrobała 71, 74, Mateusz Konopka 80 – Oskar Mazurkiewicz 73

Zagłębie Lubin – Wisła Kraków 2:1 (1:1)

Bramki: Dominik Gregorski 45, Kacper Kaczmarek 78 – Szymon Kawała 12

Arka Gdynia – Cracovia 0:2 (0:2)

Bramki: Dawid Kaczor 27, Szymon Królak 36

Odra Opole – Jagiellonia Białystok 1:3 (1:1)

Bramki: Maksymilian Krzewiński 19 – Jakub Moćkun 27, Franciszek Fabiszewski 67, Maksim Kononow 75

Górnik Zabrze – MKS Polonia Warszawa 1:3 (0:1)

Bramki: Aleksander Gołoś 51 s – Igor Melchior 27, Aleksander Gołoś 75, 84