Sport

Najważniejsze momenty i podsumowanie Ligi Mistrzów: Liverpool pozostaje bezkonkurencyjny

Źródło: Serwis informacyjny UEFA
Dodano: 24.10.2024
Zdjęcia Getty'ego
Darwin Núñez (po lewej) otrzymuje gratulacje za gola dla Liverpoolu przeciwko Lipskowi w Lidze Mistrzów Zdjęcia Getty'ego

Liverpool utrzymał w środę idealny bilans, a Raphinha strzelił trzy gole, dzięki czemu Barcelona pokonała Bayern, a Manchester City zdobył pięć bramek.

Liverpool jest jedną z dwóch drużyn, które wciąż mają idealny bilans po porażce 1-0 z Lipskiem w środę. Manchester City jest wśród klubów, które tracą tylko dwa punkty do wczesnych liderów Aston Villi i The Reds w tabeli inauguracyjnej fazy ligowej po porażce 5-0 ze Spartą Praga, podczas gdy Raphinha strzelił hat-tricka, gdy Barcelona pokonała Bayern 4-1.

UEFA.com podsumowuje wszystkie wydarzenia z 3. kolejki Ligi Mistrzów UEFA.

Akcja w środę wieczorem

Atalanta 0-0 Celtic

Celtic wytrzymał długie okresy intensywnej presji Atalanty, zdobywając swój pierwszy punkt wyjazdowy w rozgrywkach w Bergamo. Bramkarz gości, Kasper Schmeichel, zobaczył, jak główka Mario Pašalicia trafiła w dolną część poprzeczki, po czym wykonał znakomitą obronę, uniemożliwiając Mateo Retegui skopanie główki.

Tymczasem Hoops byli blisko, gdy strzał Álexa Valle został odbity przez Marco Carnesecchiego. La Dea zachowała piąte czyste konto w ostatnich sześciu meczach europejskich i nie straciła jeszcze gola w tegorocznych rozgrywkach.
Zawodnik meczu: Éderson (Atalanta)

4. kolejka
05/11: Celtic kontra Lipsk
 , 06/11: Stuttgart kontra Atalanta

Brest 1-1 Bayer Leverkusen

Najważniejsze momenty: Brest 1-1 Leverkusen

Ostry wolej Pierre’a Lees-Melou zapewnił podział punktów w trzymającym w napięciu pojedynku. Wczesna presja Leverkusen została nagrodzona, gdy Florian Wirtz posłał niski strzał w dolny róg bramki po zgrabnym ruchu Die Werkself w połowie pierwszej połowy.

Ale debiutanckie europejskie rozgrywki Brestu trwały w wielkim stylu 15 minut później dzięki eleganckiemu wykończeniu Lees-Melou zza pola karnego po dośrodkowaniu Mahdiego Camary. Gospodarze byli najbliżej znalezienia zwycięzcy w drugiej połowie, gdy Matěj Kovář obronił strzał Camary, a rezerwowa Mama Baldé strzeliła w boczną siatkę.
Zawodnik meczu: Florian Wirtz (Leverkusen)

4. kolejka
05/11: Liverpool – Leverkusen
 , 06/11: Sparta Praga – Brest

Atlético Madryt 1:3 LOSC Lille

Najważniejsze momenty: Atleti 1-3 Lille

Lille odrobiło straty i pokonało Atlético zaledwie trzy tygodnie po zwycięstwie nad sąsiadującym z miastem Realem Madryt.

Julián Alvarez zdobył wczesną bramkę otwierającą dla gospodarzy – był to jego pierwszy gol w Lidze Mistrzów Atleti – ale drużyna Diego Simeone zmarnowała serię szans i została ukarana, gdy Edon Zhegrova w drugiej połowie wyrównał wynik dla gości. Mecz rozstrzygnął się, gdy Jonathan David spokojnie wykorzystał rzut karny, a następnie pod koniec wpakował kolejnego.
Zawodnik meczu: Lucas Chevalier (Lille)

4. kolejka
05.11: Lille – Juventus
 , 11.06: Paryż – Atleti

Młodzi chłopcy 0-1 Inter

Najważniejsze wydarzenia: Young Boys 0-1 Inter

Rezerwowy Marcus Thuram strzelił gola w trzeciej minucie doliczonego czasu gry, zdobywając dla Interu maksymalną liczbę punktów w Bernie. Nerazzurri zobaczyli, jak Marko Arnautović został znakomicie powstrzymany przez Davida von Ballmoosa z rzutu karnego po przerwie, a bramkarz Young Boys skoczył, by zablokować dobitkę Denzela Dumfriesa.

W odpowiedzi, świetny solowy bieg Joela Monteiro zakończył się uderzeniem napastnika gospodarzy w słupek. Ale w noc, w której obie strony oddały ponad 35 strzałów na bramkę, Thuram wślizgnął się, aby połączyć się z dośrodkowaniem Federico Dimarco, pozbawiając Young Boys pierwszego punktu w fazie ligowej i zapewniając Interowi drugie zwycięstwo.

Najważniejsze wydarzenia: Barcelona 4-1 Bayern Monachium

Oszałamiający hat-trick Raphinhi pomógł zapewnić sobie zdecydowane zwycięstwo, kończąc serię porażek Barcelony w tym spotkaniu. Blaugrana, pokonana w ostatnich sześciu spotkaniach z drużyną bawarską, rozpoczęła mecz wymarzony w pierwszej minucie, kiedy brazylijski reprezentant minął Manuela Neuera po złapaniu podania Fermína Lópeza.

Harry Kane wyrównał akrobatycznym wolejem, zanim były napastnik Bayernu Robert Lewandowski wykonał chłodne wykończenie po zręcznym dotknięciu Lópeza. Kapitan Barcelony Raphinha postawił wynik poza wszelką wątpliwością, zdobywając piłkę meczową w trakcie, dwoma imponującymi uderzeniami w odstępie 11 minut przed i po przerwie.
Zawodnik meczu: Raphinha (Barcelona)

4. kolejka
06/11: Crvena Zvezda – Barcelona
 , ​​Bayern – Benfica

Salzburg 0-2 GNK Dinamo

Najważniejsze momenty: Salzburg 0:2 GNK Dinamo

GNK Dinamo odniosło pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w rozgrywkach Ligi Mistrzów od prawie 26 lat dzięki bramkom Sandro Kulenovicia i Bruno Petkovicia.

Kulenović wyprowadził gości na prowadzenie w Austrii klinicznym uderzeniem lewą nogą, zanim gospodarze znaleźli się w sytuacji, w której byli graczem, a także stracili gola, gdy Alexander Schlager otrzymał czerwoną kartkę. Petković wszedł z ławki rezerwowych, aby dołożyć drugiego gola znakomitym uderzeniem prawą nogą po znakomitym połączeniu ze Stefanem Ristovskim.
Zawodnik meczu: Stefan Ristovski (GNK Dinamo)

4. kolejka
05.11: S. Bratysława – GNK Dinamo
 , 11.06: Feyenoord – Salzburg

Manchester City 5:0 Sparta Praga

Najważniejsze momenty: Man City 5:0 Sparta Praga

Erling Haaland strzelił odważnego woleja piętą, a Manchester City pewnie wygrał 5-0 ze Spartą Praga. Phil Foden dał City prowadzenie pierwszym atakiem po niecałych trzech minutach, ale akrobacje Haalanda powiększyły przewagę dopiero tuż przed godziną.

Następnie John Stones strzelił głową trzy gole, zanim Haaland strzelił drugiego gola – 44. gola w Lidze Mistrzów w 42 występach – a późny rzut karny Matheusa Nunesa zakończył piękne zwycięstwo.
Zawodnik meczu: Phil Foden (Man City)

Dzień meczowy 4
05/11: Sporting CP kontra Man City
 , 06/11: Sparta Praga kontra Brest

Lipsk 0-1 Liverpool

Najważniejsze momenty: Lipsk 0:1 Liverpool

Darwin Núñez w 27. minucie strzelił zwycięskiego gola, dzięki czemu Liverpool utrzymał się w doskonałej formie. Numer 1 Lipska, Péter Gulácsi, przebił główki napastnika Urugwaju i Virgila van Dijka nad poprzeczkę po otwarciu, a także dwukrotnie powstrzymał Cody’ego Gakpo dzięki wyjątkowym obronom w drugiej połowie.

Alexis Mac Allister trafił z dystansu w poprzeczkę dla gości po zachwycającej wymianie z Dominikiem Szoboszlai, a bramkarz Caoimhin Kelleher akrobatycznie interweniował, aby powstrzymać Xaviego Simonsa i Benjamina Šeško przed wyrównaniem.
Zawodnik meczu: Kostas Tsimikas (Liverpool)

4. kolejka
 , Liverpool kontra Leverkusen

Benfica 1-3 Feyenoord

Najważniejsze wydarzenia: Benfica 1-3 Feyenoord

Feyenoord zadał Benfice pierwszą porażkę w rozgrywkach domowych od prawie roku, ponieważ holenderska drużyna wygrała drugi z rzędu mecz wyjazdowy w tych rozgrywkach. Ayase Ueda otworzył wynik pięknym uderzeniem po dośrodkowaniu Igora Paixão, zanim seria zgrabnych podań Feyenoordu umożliwiła Antoniemu Milambo podwojenie przewagi.

Kerem Aktürkoglu zmniejszył deficyt w połowie drugiej połowy, przywracając gospodarzom szansę na wygraną. Ale Milambo przypieczętował zwycięstwo swoim drugim golem w doliczonym czasie gry, kończąc zwycięską passę trenera Bruno Lage’a od czasu dołączenia do Benfiki w zeszłym miesiącu.
Zawodnik meczu: Antoni Milambo (Feyenoord)

4. kolejka
06/11: Bayern – Benfica
 , Feyenoord – Salzburg

Akcja we wtorek wieczorem

AC Milan 3-1 Klub Brugge

Najważniejsze wydarzenia: Milan 3-1 Club Brugge

Tijjani Reijnders strzelił dwa gole, dając Milanowi pierwsze punkty. Po tym, jak Joel Ordóñez trafił w poprzeczkę dla Brugge, Christian Pulišić strzelił bezpośrednio z rzutu rożnego w 34. minucie. Pomimo zwolnienia Raphaela Onyediki sześć minut później, goście wyrównali, gdy Kyriani Sabbe wbił piłkę po przerwie, ale dublet Reijndersa przypieczętował zwycięstwo.

Rezerwowy Francesco Camarda został również najmłodszym włoskim piłkarzem, który pojawił się w rozgrywkach, mając 16 lat i 226 dni.
Piłkarz meczu : Tijjani Reijnders (Mediolan)

05/11: Real Madryt kontra Milan , 06/11: Club Brugge kontra Aston Villa

Monako 5-1 Crvena Zvezda

Najważniejsze momenty: Monako 5:1 Crvena Zvezda

Oszałamiający strzał z dystansu Wilfrieda Singo był najlepszym golem, a Monaco przedłużyło swój niepokonany początek sezonu przekonującym zwycięstwem. Takumi Minamino otworzył wynik chłodnym wczesnym wykończeniem, ale Cherif Ndiaye wyrównał dla Crveny Zvezdy z rzutu karnego wkrótce potem.

Breel Embolo przywrócił przewagę gospodarzy przed przerwą, a po przerwie niesamowity wysiłek Singo podwoił prowadzenie Monako. Minamino następnie wykorzystał swoją drugą bramkę, a Maghnes Akliouche wbił piątą.
Zawodnik meczu : Takumi Minamino (Monako)

4. kolejka
05/11: Bolonia – Monako , 06/11: Crvena Zvezda – Barcelona

Arsenal 1-0 Szachtar Donieck

Najważniejsze momenty: Arsenal 1-0 Szachtar

Arsenal przedłużył swój niepokonany początek, wyprzedzając Szachtar, który jeszcze nie strzelił gola w tym sezonie rozgrywek. Gospodarze przełamali się w 29. minucie, gdy strzał Gabriela Martinellego trafił w słupek i odbił się od Dmytro Riznyka.

Riznyk odpokutował obronę Gabriela Jesusa i Martinelliego, zanim uniemożliwił Leandro Trossardowi wykorzystanie rzutu karnego w 77. minucie. Kanonierzy pozostali jednak twardzi, aby zdobyć siedem punktów w trzech pierwszych meczach.
Zawodnik meczu : Gabriel Martinelli (Arsenal)

4. kolejka
06/11: Inter kontra Arsenal , Szachtar Donieck kontra Young Boys

Aston Villa 2-0 Bolonia

Najważniejsze wydarzenia: Aston Villa 2-0 Bologna

Aston Villa kontynuowała swój 100% rekord w tegorocznej fazie ligowej, wygrywając 2-0 z Bolonią na Villa Park. Po pierwszej połowie zdominowanej przez drużynę Unaia Emery’ego, kapitan John McGinn przełamał impas dziesięć minut po wznowieniu gry, unikając wszystkich rzutem wolnym w pole karne i trafiając do dolnego rogu.

Niedługo potem John Durán w swoim pierwszym starcie w Lidze Mistrzów wrzucił piłkę wolejem, dzięki czemu Villa znalazła się na szczycie tabeli.
Zawodnik meczu : Jhon Durán (Aston Villa)

4. kolejka
05/11: Bolonia kontra Monaco , 06/11: Club Brugge kontra Aston VillaWyjaśnienie nowego formatu

Girona 2-0 Slovan Bratysława

Najważniejsze momenty: Girona 2:0 S. Bratysława

Środkowy obrońca Juanpe w swoim debiucie w rozgrywkach wykorzystał rzut wolny, a dominująca Girona zdobyła swoje pierwsze punkty w Lidze Mistrzów. Blanquivermells objęli prowadzenie w 42. minucie, gdy Miguel Gutiérrez wykorzystał dośrodkowanie Arnauta Danjuma, a bramkarz gości Dominik Takáč akrobatycznie powstrzymał Bojana Miovskiego, zanim uderzenie Juanpe’a w 73. minucie podwoiło przewagę Girony.

Takáč odbił karnego Cristhiana Stuaniego na dwie minuty przed końcem, a Július Szöke w doliczonym czasie gry głową uderzył w poprzeczkę, gdy Slovan naciskał na późną bramkę honorową.
Zawodnik meczu : Miguel Gutiérrez (Girona)

4. kolejka
05/11: PSV Eindhoven – Girona , Slovan Bratysława – GNK Dinamo

Juventus 0-1 Stuttgart

Najważniejsze momenty: Juventus 0-1 Stuttgart

Rezerwowy El Bilal Touré zdobył zwycięską bramkę w doliczonym czasie gry po dominującej grze gości w Turynie. Ermedin Demirović trafił w słupek z krawędzi pola karnego w pierwszej połowie, a główka Deniza Undava wymagała wspaniałej obrony bramkarza Juventusu Mattii Perina. Undav również miał strzał, który został uznany za zagranie ręką.

Enzo Millot miał następnie okazję do rzutu karnego – po incydencie, który doprowadził do czerwonej kartki dla Danilo z Juve – ale jego rzut karny został obroniony przez Perina. Ostatnie słowo należało jednak do Touré.
Zawodnik meczu : Mattia Perin (Juventus)

4. kolejka
05.11: LOSC Lille – Juventus , 11.06: Stuttgart – Atalanta

Paris Saint-Germain 1-1 PSV Eindhoven

Najważniejsze wydarzenia: Paryż 1-1 PSV

Paris wrócił, aby zdobyć punkt w ożywionym spotkaniu, w którym obie strony miały szanse na zwycięstwo. Gospodarze dominowali przez większą część pierwszej połowy, ale zostali w tyle, gdy Noa Lang wbił piłkę z krawędzi pola karnego.

Achraf Hakimi wykorzystał jednak presję gospodarzy, a jego wyrównujący gol mógł zostać nawet poprawiony w doliczonym czasie gry przez Marquinhosa, ale Walter Benítez nie dał szans kapitanowi Paryża.
Zawodnik meczu : Achraf Hakimi (Paryż)

4. kolejka
05.11: PSV Eindhoven – Girona , 11.06: Paris Saint-Germain – Atlético Madryt

Real Madryt 5:2 Borussia Dortmund

Najważniejsze momenty: Real Madryt 5-2 Dortmund

Vinícius Júnior poprowadził obrońców tytułu do sensacyjnego powrotu w drugiej połowie, kiedy Real Madryt odrobił dwupunktową stratę i zdobył komplet punktów w powtórce finału z ubiegłego sezonu.

Borussia Dortmund zasłużenie prowadziła 2-0 w przerwie dzięki bramkom Donyella Malena i Jamiego Gittensa. Ale Madryt wyszedł z przerwy z zamiarem i oszałamiający hat-trick Viníciusa, wraz z główką Antonio Rüdigera i uderzeniem Lucasa Vázqueza, odwróciły losy meczu.
Zawodnik meczu : Vinícius Junior (Real Madryt)

4. kolejka
05/11: Real Madryt kontra Milan , Borussia Dortmund kontra Sturm Graz

Sturm Graz 0-2 Sporting CP

Najważniejsze wydarzenia: Sturm Graz 0-2 Sporting CP

Genialny solowy wysiłek Viktora Gyökeresa był punktem kulminacyjnym, gdy Sporting zmierzał do zwycięstwa nad Sturm Graz. Portugalska drużyna dominowała od początku, a Nuno Santos otworzył wynik w ciągu 23 minut po genialnej akcji Geny’ego Catamo z prawej strony.

Gyökeres rzucił się w idealnym momencie, by powiększyć przewagę w drugiej połowie, a jego akcja rozpoczęła się w połowie i zakończyła się oszukaniem bramkarza i wpakowaniem piłki do pustej bramki.
Zawodnik meczu : Viktor Gyökeres (Sporting CP)