Sport

ME 2024 – Kałuziński dodatkowo powołany do reprezentacji Polski

bia/ cegl/ PAP
Dodano: 03.06.2024
Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Mielec, 14.05.2023. Jakub Kałuziński z Lechii Gdańsk podczas meczu 32. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy z zPGE FKS Stalą Mielec, 14 bm. (dd/dw) PAP/Darek Delmanowicz
Fot. PAP/Darek Delmanowicz Mielec, 14.05.2023. Jakub Kałuziński z Lechii Gdańsk podczas meczu 32. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy z zPGE FKS Stalą Mielec, 14 bm. (dd/dw) PAP/Darek Delmanowicz
Share
Udostępnij

Debiutant Jakub Kałuziński z Antalyasporu został dodatkowo powołany do piłkarskiej reprezentacji Polski na trwające w Warszawie zgrupowanie przed mistrzostwami Europy – poinformował w poniedziałkowe południe rzecznik kadry narodowej Emil Kopański.

Selekcjoner Michał Probierz już dzień wcześniej zapowiadał, że wprawdzie kontuzja Bartosza Slisza to nic poważnego, ale myśli o powołaniu jeszcze jednego piłkarza do kadry. Nie ujawniał wówczas szczegółów.

“Bartek wychodzi dzisiaj na trening, podobnie jak wczoraj. Jeżeli będą jakieś zmiany, na pewno o tym poinformujemy” – powiedział we wtorkowe przedpołudnie Emil Kopański.

Wkrótce potem rzecznik reprezentacji przekazał, że dodatkowo do kadry został powołany 21-letni Kałuziński. To były pomocnik Lechii Gdańsk, który od prawie roku występuje w Antalyasporze. W minionym sezonie tureckiej ekstraklasy rozegrał 31 meczów.

Zgrupowanie w Warszawie potrwa do 11 czerwca. W tym czasie piłkarze Probierza rozegrają dwa towarzyskie mecze na PGE Narodowym – 7 czerwca z Ukrainą i trzy dni później z Turcją.

Biało-czerwoni udział w ME rozpoczną w niedzielę 16 czerwca od meczu z Holandią w Hamburgu, pięć dni później zagrają z Austrią w Berlinie, a 25 czerwca – z Francją w Dortmundzie. (PAP)

Czytaj także:

Share
Udostępnij

Nasi partnerzy