Sport

El. ME 2024 – Polska na wyjeździe z Walią lub Finlandią w ewentualnym finale baraży

PAP
Dodano: 23.11.2023
Fot. PAP/Leszek Szymański
Praga, Czechy, 24.03.2023. Piłkarska reprezentacja Polski w składzie: Wojciech Szczęsny, Matty Cash, Jakub Kiwior, Jan Bednarek, Michał Karbownik, Przemysław Frankowski, Krystian Bielik, Piotr Zieliński, Karol Linetty, Sebastian Szymański i Robert Lewandowski przed meczem eliminacyjnym piłkarskich mistrzostw Europy z Czechami w Pradze, 24 bm. (js) PAP/Leszek Szymański
Fot. PAP/Leszek Szymański Praga, Czechy, 24.03.2023. Piłkarska reprezentacja Polski w składzie: Wojciech Szczęsny, Matty Cash, Jakub Kiwior, Jan Bednarek, Michał Karbownik, Przemysław Frankowski, Krystian Bielik, Piotr Zieliński, Karol Linetty, Sebastian Szymański i Robert Lewandowski przed meczem eliminacyjnym piłkarskich mistrzostw Europy z Czechami w Pradze, 24 bm. (js) PAP/Leszek Szymański
Share
Udostępnij

Polscy piłkarze zagrają na wyjeździe z Walią lub Finlandią w ewentualnym finale baraży o awans na mistrzostwa Europy. Losowanie odbyło się w szwajcarskim Nyonie. W półfinale, o czym było wiadomo już wcześniej, biało-czerwoni zmierzą się u siebie z Estonią.

Polska nie awansowała z grupy E kwalifikacji do przyszłorocznych mistrzostw Europy, ale będzie mieć szansę w dwustopniowych barażach w marcu dzięki utrzymaniu się rok temu w najwyższej dywizji Ligi Narodów.

Swojego półfinałowego rywala znała już przed czwartkowym losowaniem – wiadomo było, że zespół trenera Michała Probierza zagra ze znacznie niżej notowaną Estonią (z dywizji D).

W drugim półfinale Walia czekała na rywala u siebie – losowanie przydzieliło jej Finlandię, a możliwe były też Ukraina i Islandia (cała trójka z dywizji B). Również w wyniku losowania okazało się, że Polska lub Estonia zagrają finał baraży na wyjeździe.

Półfinały w łącznie trzech ścieżkach barażowych odbędą się 21 marca, a finały – pięć dni później.(PAP)

Share
Udostępnij

Nasi partnerzy