Sport

ME 2024 – Polska już bez szans na awans do 1/8 finału

mm/ pp/ PAP
Dodano: 22.06.2024
Fot. PAP/Marcin Bielecki
Berlin, Niemcy, 21.06.2024. Piłkarze reprezentacji Polski cieszą się z gola Krzysztofa Piątka (P) podczas meczu grupy D mistrzostw Europy z Austrią, 21 bm. w Berlinie. (gj) PAP/Marcin Bielecki
Fot. PAP/Marcin Bielecki Berlin, Niemcy, 21.06.2024. Piłkarze reprezentacji Polski cieszą się z gola Krzysztofa Piątka (P) podczas meczu grupy D mistrzostw Europy z Austrią, 21 bm. w Berlinie. (gj) PAP/Marcin Bielecki
Share
Udostępnij

Bezbramkowy remis Francji z Holandią, rywali Polski w grupie D piłkarskich mistrzostw Europy w Niemczech, przesądził o tym, że biało-czerwoni – jako pierwszy zespół – stracili szansę na awans do 1/8 finału.

Wcześniej w piątek drużyna trenera Michała Probierza przegrała z Austrią 1:3.

Biało-czerwoni rozpoczęli fazę grupową od przegranej z Holandią 1:2, a w piątek ponieśli drugą porażkę i są na ostatniej pozycji w grupie D z zerowym dorobkiem punktowym. Francja i Holandia mają po cztery punkty, a Austria – trzy.

W przypadku równej liczby punktów o kolejności w tabeli decydują wyniki bezpośrednich meczów, dlatego Polacy nie mają już szans wyprzedzić Austrii i awansować na trzecią lokatę, nawet jeśli w ostatniej kolejce w Dortmundzie pokonają wysoko Francję.

To piąty występ biało-czerwonych w mistrzostwach Europy, już po raz czwarty zakończony odpadnięciem po fazie grupowej. Wyjątkiem było Euro 2016 we Francji, gdzie dotarli do ćwierćfinału.

Czytaj także:

Share
Udostępnij

Nasi partnerzy