Sport

Manchester United fantastycznie rozpoczął mecz z Kopenhagą: prowadził 2:0, później 3:2, ale przegrał 3:4

Sport Biznesistyl
Dodano: 09.11.2023
Maguire

Manchester United pewnie prowadził 2:0 na wyjeździe z Kopenhagą – co mogło pójść nie tak? Na przykład wszystko! Kopenhaga odwróciła wynik na 4:3, a decydujące trafienie zdobył Roony Bardghji na ostatnich minutach.

Początek był obiecujący: dublet od Hojlunda i nawet szansa na hat trick

Rasmus Hojlund otworzył wynik już w 3. minucie, a do 28. minuty zdobył dublet. On ma już 5 goli w czterech pierwszych meczach Ligi Mistrzów – tyle samo, co Manchester United w 8 meczach Premier League. Jeśli ktoś przegapił, Hojlund to wychowanek akademii Kopenhagi. Dla duńskiego klubu strzelił 5 goli, z czego 2 na własnym stadionie. Teraz osiągnął to samo już dla Manchester United.

Hojlund miał szanse na hat trick – kilka razy zbliżył się do tego w drugiej połowie. Kilka razy zabrakło skuteczności, ale wydawało się, że będzie miał jeszcze wiele okazji – “United” dobrze sobie radziło.

Wszystko zepsuła czerwona kartka dla Rashforda – po niej stracili dwa gole W 41. minucie napastnik wrócił, aby pomóc w obronie, i nadepnął na golenie Eliasowi Jelertowi. Tak, to było nieumyślne, ale obecnie za niemal każde uderzenie korkiem w golenie, gdy noga się zgina, przyznaje się czerwoną kartkę. Wygląda to strasznie.

To dopiero drugie usunięcie Rashforda w karierze: pierwsze miało miejsce we wrześniu 2018 roku, gdy Marcus dostał czerwoną kartkę w Premier League za uderzenie przeciwnika z “Burnley”. Później przeprosił.

Kopenhaga ruszyła do przodu w przewadze i natychmiast zdobyła gola – trafił Mohamed El Yunnusi.

Potem sędzia dodał aż 13 minut. Chodzi o to, że na początku pierwszej połowy na boisko wybiegł kibic z flagą Palestyny, przez co gra została przerwana. Napis na fladze brzmiał: “Stop zabijaniu dzieci w Gazie. Połączmy się”. Wkrótce pracownicy stadionu wyprowadzili kibica z boiska.

13 minut wystarczyło Kopenhadze, aby odwrócić wynik. Pomogła ręka Varana lub Maguire’a. Rzut karny Duńczycy wykorzystali – 2:2.

United otrzymał cztery rzuty karne w czterech turach fazy grupowej Ligi Mistrzów!

Niesamowite zakończenie: United prowadziło do 83. minuty, ale przegrało – decydujące trafienie zdobył Roony Bardghji

Manchesteru United pierwszy raz oddali mecz Ligi Mistrzów, w którym prowadzili 2:0. Jeśli spojrzeć na statystyki we wszystkich rozgrywkach, ostatni raz taka sytuacja miała miejsce w 2014 roku, gdy przegrali 3:5 z młodym i zuchwałym Jamie Vardi z Leicester.

• United ma 9 porażek w pierwszych 17 meczach sezonu. Tak słaby wynik nie zdarzył się od 1973 roku, kiedy spadli z najwyższej dywizji.
  • Manchester United stracił 11 goli w czterech turach Ligi Mistrzów. Gorzej bronią się tylko Antwerpia i Celtic.
  • Drużyna przegrała we wszystkich meczach, w których zdobył Rasmus Hojlund.

Przed meczem fani “Kopenhagi” wywiesili transparent “Teatr waszych nocnych koszmarów” – aluzja do “Old Trafford”, które nazywają “Teatrem Marzeń”. Erik ten Hag i jego zespół na pewno długo nie zapomną tej wizyty w stolicy Danii.

Teraz “United” spadło na ostatnie miejsce w grupie – zdobyli tylko 3 punkty w czterech meczach (właśnie za zwycięstwo nad Kopenhagą w poprzednim meczu). Odstępstwo od lidera, Bayernu Monachium, wynosi 9 punktów. Galatasaray i Kopenhaga zdobyły przewagę jednego punktu.