Sport

El. ME 2024 – Probierz: proszę o możliwość spokojnej pracy, celem awans do mistrzostw Europy

PAP
Dodano: 20.09.2023
Fot. PAP/Leszek Szymański
Fot. PAP/Leszek Szymański
Share
Udostępnij

“Proszę o możliwość spokojnej pracy, celem awans do mistrzostw Europy” – podkreślił nowy selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Michał Probierz. Jak zapewnił, nie jest trenerem przypadkowym, a o jego nominacji nie decydowała znajomość z prezesem PZPN Cezarym Kuleszą.


“Moim celem jest, aby wszyscy piłkarze z wielką przyjemnością przyjeżdżali na zgrupowania i abyśmy spełnili cel, jakim jest awans do mistrzostw Europy. Wiem, że jestem w wielu przypadkach osobą kontrowersyjną, dla wielu mój wybór nie był oczywisty. Jednak 20 lat pracowałem na to, żeby to osiągnąć. Mam na koncie ponad 500 meczów w ekstraklasie. Nie jestem przypadkowym trenerem” – powiedział Probierz.

“Atmosfera wokół kadry nie jest zbyt dobra. Chcę żeby zawodnicy z wielką przyjemnością przyjeżdżali na zgrupowania. Proszę kibiców o to, żeby wstrzymali się z oceną i wsparli reprezentację” – zaapelował nowy szkoleniowiec biało-czerwonych.

Probierz, który w niedzielę skończy 51 lat, zastąpił w roli selekcjonera drużyny narodowej Fernando Santosa. Z Portugalczykiem przed tygodniem rozwiązano umowę za porozumieniem stron z powodu słabych wyników.

Debiut nowego szkoleniowca biało-czerwonych – 12 października w wyjazdowym meczu eliminacji mistrzostw Europy z Wyspami Owczymi.

Share
Udostępnij

Nasi partnerzy