Reklama

Ludzie

Trzepanie kobiecego mózgu. Felieton

Magdalena Zimny-Louis
Dodano: 24.07.2015
21254_IMG_6430
Share
Udostępnij

Nie ma sprawiedliwości w męsko-damskim świecie. Nie ma coraz bardziej, bo co nam Paniom z tego, że możemy wystartować na premierową, ministrową, czy każdą inną szefową, skoro nieustannie obmyśla nam się takie wyzwania i stawia  takie przeszkody, iż nawet najczystszej maści arabskiej  koń, by nie przeskoczył. Te przeszkody nie są natury merytorycznej czy intelektualnej, towarzyskiej czy układowej, one są najgorsze ze wszystkich – wyglądowe. 

Skąd to wiem? Ano z reklam telewizyjnych, którymi trzepie się mózgi kobietom, jak dywan przed Wielkanocą. Podczas kiedy mężczyźnie Reklama nakazuje tylko i wyłącznie kupić sobie nowe auto, zimne piwo i szampon na zakola (ubytek na fryzurze zwany  MacDonaldem) oraz coś na wzmocnienie korzenia, gdyby miał kłopoty z pionem, tak kobiecie każe się ulepszyć wszystko, co ma! Siedzi biedna przed telewizorem – co ja gadam, siedzi… stoi przy desce do prasowania – patrzy i nie nadąża. Prasując dziesiątą koszulę mężowi (i tak będzie narzekał, że kołnierzyk odstaje) postanowiła sobie kupić lek na obrzęk nóg. Zapisała nawet nazwę tabletek na uszczelnienie żył, ale zaraz potem posypały się Reklamy, które uzmysłowiły jej, że żyły są tylko wierzchołkiem góry lodowej, nie można się zatrzymać na żyłach, kiedy żółty paznokieć jest murowaną oznaką grzybicy! Jeśli nogom ulży za dnia to, aby efekt był trwały, musi je zregenerować nocą. A co to za regeneracja bez skarpetek wygładzających na stopy, bez serum na popękane pięty? Tabletki na dzień, na noc stopy zawinąć, wcześniej spiłować stwardnienia skóry diamentową frezarką i zakropić płyn na kurzajki. Uf! Nogi jak nowe. A oczy? Na szczęście Reklama oferuje leki wspomagające utrzymanie dobrego widzenia, a dobry wzrok potrzebny bardzo, żeby przy odkurzaniu jakiegoś paprocha pod wersalką nie przeoczyć. Żeby było, co z głowy rwać, to najpierw trzeba o włos zadbać.

Większość kobiet, przypomina Reklama, ma uszkodzone komórki włosów, bo je szczotkuje i suszy, a jeśli pada sformuowanie – uszkodzona komórka –  od razu najgorsza choroba na R do głowy przychodzi i żeby nie wiem, ile odżywka- cud kosztowała, to się od ust odejmie i kupi, bo higieniczna kobieta nic uszkodzonego we włosach mieć nie chce. Jednakże żaden zdrowy włos nie pomoże, jeśli się ma pomarszczoną twarz, niedoczyszczoną, niedowitaminizowaną, zaczerwienioną, przeoraną troskami, wysuszoną lub przetłuszczoną, wszystko jedno – wołającą o pomoc. A pomoc jest wszędzie, w kiosku, drogerii, w aptece, od 50 zeta w górę. Nieocenioną moc kremów i preparatów zdesperowana kobieta może sprawdzić kupując kolorowy magazyn z 60- letnią aktorką na okładce lub Naczelną Sprzątaczką Kraju panią Rozenek na rozkładówce. Smarują i wyglądają! Ani plamki, ani kreseczki, ani wgłębienia, morela w kolorze i jedwab w strukturze. Uf! Buzia jak nowa, jeszcze tylko te Leginsy trzeba zakupić, które unoszą pośladki i rzeźbią figurę. Lecz cóż tam kobiecie po gładkich piętach, zregenerowanych nogach, nawilżonej cerze czy zdrowym kucyku, jeśli od tych zabiegów upiększających depresji dostała i całkiem humoru nie ma, a mąż zaraz z pracy wróci i na ponurą żonę patrzyć nie chce! Na szczęście i tutaj Reklama przychodzi z pomocą, rękę do znerwicowanej, umęczonej, zapracowanej kobiety wyciąga – Weź Preparat Ziołowy z Wyciągiem… Przed wyjazdem na urlop trzeba jeszcze odkwasić organizm, zlikwidować zaparcia, poprawić florę bakteryjną, pozbyć się dolegliwości jamy ustnej i kaszlu palacza – Oj, przepraszam, kaszel palacza to Reklama skierowana do mężczyzn jest. 

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy